Grupy parafialne

Ruch Światło-Życie

W naszej parafii oaza dzieli się na:

• oazę młodszą (szkoła podstawowa od 1. do 6 klasy) - spotkania w soboty o godz. 10:00 w domu rekolekcyjnym (ul. Dębicka 62)
  • oazę starszą (dla młodzieży od klasy 7. szkoły podstawowej i dla młodzieży szkoły średniej) - spotkania w piątki po Mszy Świętej wieczornej w domu rekolekcyjnym (ul. Dębicka 62)

Ruch Światło-Życie to organizacja, wokół której gromadzi się młode pokolenie, które pragnie przybliżyć się do Boga, a także nawiązać trwałe przyjaźnie. Podczas spotkań modlimy się, poznajemy Pana Boga, śpiewamy, ale także wspólnie się bawimy i tańczymy. Raz w miesiącu śpiewamy na Eucharystii w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz nas w mediach społecznościowych:

KSM

Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy naszej Parafii został powołany 29 września 2004 r.

Program formacyjny naszego stowarzyszenia zawiera się w słowach zawołania: ,,Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie GOTÓW!". Podczas spotkań, w czasie dyskusji poruszamy tematy nie zawsze łatwe, lecz istotne dla każdego chrześcijanina. Towarzyszy nam wspólna modlitwa, śpiew i nie brakuje również gier, zabaw i ciekawych wyjazdów. Angażujemy się w życie Kościoła i formujemy się, abyśmy stawali się dojrzałymi chrześcijanami. Serdecznie zapraszamy osoby, które chcą do nas dołączyć.

Spotkania odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczornej w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny.

Zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej.

Dowiedz się więcej:

Ministranci

Zapraszamy serdecznie wszystkich chłopców od 1. klasy Szkoły Podstawowej, żeby zapisali się do Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów i lektorów). Zbiórki w każdy wtorek po Mszy świętej wieczornej.

Dlaczego warto być ministrantem?

• Można być blisko Pana Boga służąc Mu przy ołtarzu.
  • Na zbiórkach można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Bogu i Kościele, oraz nauczyć się jak posługiwać na Mszy świętej.
  • Można stać się częścią wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza, poznać nowych kolegów, którzy też chcą służyć Panu Bogu.
  • Można miło spędzić razem czas: wspólna pizza, zabawy, oglądanie filmów, gra w piłkę, ognisko, grill, wyjazdy (np. do Energylandii, na ryby) i inne.
  • Można brać udział w turniejach LSO w piłce nożnej, szachach i in.
  • Można jeździć na turnusy wakacyjne "Wakacje z Bogiem".
  • Można rozwijać swoją wiarę przez formację i zaangażować się w LSO jako animator.

Akcja Katolicka

Jesteśmy stowarzyszeniem katolików świeckich, które w zorganizowanej formie współpracuje bezpośrednio z hierarchią kościelną w celu wypełniania misji apostolskiej Kościoła Katolickiego oraz pogłębienia formacji chrześcijańskiej.

Cele Akcji Katolickiej:

• Ukierunkowanie życia intelektualnego i kulturalnego na zadania apostolskie,
  • Przenikanie wartościami ewangelicznymi życia społecznego,
  • Reagowanie na zagrożenia wiary i moralności,
  • Zajmowanie stanowiska w sprawach publicznych Kościoła
  • Kształcenie działaczy katolickich,
  • Wychowanie do aktywności w życiu społecznym, gospodarczym i politycznym.

Spotykamy się w 2. czwartek miesiąca po wieczornej Mszy świętej w domu rekolekcyjnym (ul. Dębicka 62). Zapraszamy.

Koło Misyjne

Parafialne Koło misyjne troszczy się o realizację podstawowego działania Kościoła, jakim jest głoszenie Ewangelii wszystkim narodom. Zadaniem członków koła misyjnego jest wspieranie misjonarzy zwłaszcza poprzez modlitwę. Koło misyjne organizuje także różne wydarzenia, np. pielgrzymki.

Zapraszamy w każdy 1. i 3. czwartek miesiąca po wieczornej Mszy świętej na spotkanie w domu rekolekcyjnym (ul. Dębicka 62).

Parafialny Zespół Caritas

Nasz Parafialny Zespół Caritas, to grupa charytatywna działająca, która zrzesza osoby pragnące nieść pomoc i wsparcie najuboższym i najbardziej potrzebującym członkom parafii.

Cele i zadania:

• wspierania działalności charytatywnej modlitwą, ofiarami i czynem;
  • zachęcanie wiernych do modlitwy za żywych i umarłych, do praktykowania wzajemnego przebaczenia oraz pełnienia innych uczynków miłosierdzia;
  • gromadzenie informacji o osobach potrzebujących wsparcia i rozpoznawanie zasadności zgłoszeń;
  • udzielanie ze zgromadzonych środków bezpośredniej pomocy potrzebującym;
  • pozyskiwanie wsparcia od innych instytucji.