· 

Wyjazd KSM-u na spektakl o Ulmach

W niedzielę, 08.10.2023, o godzinie 18:00 w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie grano sztukę pt. "Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów" o rodzinie nowych błogosławionych. W tym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele naszego parafialnego KSM-u. Była to sztuka o rodzinie jakich wiele żyło przed wojną w podkarpackich wioskach. Zwykli ludzie w czasie pokoju, w czasie wojny zdobyli się na czyny, które historycy określają mianem heroicznych, upamiętnianych przez muzea. Nie o sprawiedliwości, patosie i bohaterstwie jest to jednak opowieść, a w każdym razie nie tylko. O takich sąsiadach jak Ulmowie mawiało się: ludzki, prawdziwy człowiek! Spektakl stanowi przypomnienie wagi, jaką mają pojęcia: człowieczeństwo, życzliwość, przyjaźń, współczucie i odwaga.

Po obejrzeniu wybraliśmy się na pizzę.