· 

Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zgromadziła licznych parafian na wspólnej modlitwie i procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Okolicznościowe kazanie wygłosił nasz rodak, ks. Tomasz Bąk.

 

Po Eucharystii wierni uczestniczyli w procesji do czterech ołtarzy, przygotowanych przez Siostry Służebniczki i rodziców dzieci przedszkolnych, członków Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas, młodzież oraz Róże Różańcowe Rodzin.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej pięknej uroczystości: osobom budującym ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty, Liturgicznej Służbie Ołtarza, druhnom i druhom z OSP Rzeszów–Przybyszówka, osobom niosącym chorągwie i feretrony oraz wszystkim, którzy swoją obecnością dali świadectwo wiary i miłości do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

Bóg zapłać za wspólną modlitwę i świadectwo wiary.