Ogłoszenia duszpasterskie 9. Niedziela zwykła rok B - 02. 06. 2024 r.

9. Niedziela zwykła rok B - 02. 06. 2024 r.

1. „To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu”- te słowa Pana Jezusa, który jest Panem szabatu, przypominają nam dzisiaj, że dla Niego najważniejszy jest człowiek i jego dobro.

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości Bożego Ciała:

- Siostrom Służebniczkom i rodzicom dzieci przedszkolnych, członkom Akcji
 Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas, młodzieży, Różom Różańcowym
Rodzin – wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze;

- dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwonkami, dzieciom pierwszokomunijnym;

- osobom niosącym chorągwie i feretrony;

- druhnom i druhom z OSP Przybyszówka za przybycie z pocztem sztandarowym i troskę o utrzymanie porządku;

- Liturgicznej Służbie Ołtarza: ministrantom, lektorom i animatorom;

- panu organiście,panom kościelnym i panu Janowi;

- panu Andrzejowi i współpracownikom za troskę o porządek i estetykę wokół kościoła.

Wszystkim- serdeczne Bóg zapłać!

3. Przez oktawę Bożego Ciała codziennie w dni powszednie Msza Św. o godz. 18.00 i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W czwartek tradycyjne zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji – obrzęd błogosławieństwa dzieci, wianków i ziół.

4. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.45. Po Mszy Św. wieczornej litania do Serca Jezusowego i akt poświęcenia.

Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.30 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

W piątek kancelaria parafialna nieczynna.

6. W miesiącu czerwcu po każdej Mszy Św. wieczornej modlimy się słowami Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego.

7. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.20 – różaniec w intencji Ojczyzny.

8.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

9. Ks. Tomasz Ryczek z naszego Domu Rekolekcyjnego,  zaprasza na kolonie wakacyjne dla dzieci w wieku 10-13 lat, młodzieży do 18 lat oraz na kurs przedmałżeński.  W tym roku można pojechać nad morze, popływać kajakiem po mazurach, spędzić czas w Krościenku nad Dunajcemw beskidzie niskim - Lipinki lub u nas w domu Rekolekcyjnym.  Podczas każdego turnusu będzie bardzo dużo atrakcji. Wszystkie informacje i możliwość zapisów  na plakatach, stronie internetowej www.ksm.rzeszow.pl oraz na Facebooku.

10. W niedzielę 9 czerwca 2024 r. odbędzie się diecezjalny "Dzień Świętości
Małżeństw i Rodzin". Uroczysta Msza św. w katedrze Rzeszowskiej o godz. 15:00. Po Mszy św. Piknik Rodzinny w Parku Papieskim do godz. 20:00. Serdecznie  zapraszamy do udziału wszystkie małżeństwa i rodziny.

11. Koło Misyjne działające w naszej parafii zaprasza  29 czerwca na pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt wyjazdu 150 zł (w tym obiad i ubezpieczenie). Wyjazd o godz. 5.00 z górnego parkingu przy kościele.
Zapisy u p. Zofii Sobina (tel. 606-877-770) lub w zakrystii.

12. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny”
i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

13. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania dzisiejszej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.