Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej rok B - 19. 05. 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Uroczystość  Trójcy Przenajświętszej rok B - 19. 05. 2024 r.

 

 

 

1. „(…) oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”- niech ta Jezusowa obietnica będzie dla nas źródłem nadziei i radości.

 

 

 

2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Grzegorza Dąbrowskiego z parafii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie, który głosi nam Słowo Boże. Nasz dekanat został wyznaczony do pomocy materialnej dla tej parafii budującej nowy kościół. Po Mszach Św. - zbiórka do puszek na ten cel. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

 

 

3. W dzisiejszą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się „Marsz dla Życia
 i Rodziny”
. W tym roku uczestnicy pójdą pod hasłem „Polsko walcz o swoje dzieci”. Marsz wyruszy z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (al. Rejtana 21) po zakończeniu Mszy św. odprawianej o godz. 14.00.

 

 

 

4. W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ( Boże Ciało). Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i o godz. 10.30 – Msza Św. i uroczysta procesja eucharystyczna wokół placu kościelnego. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne. Prosimy o posługę do niesienia feretronów i chorągwi. Druhów i druhny z OSP Przybyszówka prosimy o pomoc w utrzymaniu porządku.

 

 

 

Nie będzie Mszy Św. o godz.16.00.

 

 

 

Tradycyjnie prosimy o przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną:

 

I Ołtarz – Siostry Służebniczki i Rodzice dzieci przedszkolnych;

 

II Ołtarz – Akcja Katolicka i Caritas;

 

III Ołtarz – młodzież;

 

IV Ołtarz – Róże Różańcowe Rodzin.

 

 

 

5. Zachęcamy do udziału w  XXII Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 30 maja o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie.  Wstęp wolny. Koncert będzie też transmitowany w TV Trwam i przez internet.

 

 

6. Przez oktawę Bożego Ciała codziennie w dni powszednie Msza Św. o godz. 18.00 i procesja eucharystyczna wokół kościoła. W przyszłą niedzielę – procesja po Mszy Św. o godz. 11.00.

 

 

 

 

 

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.  

 

Zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Wynagradzające: modlitwa różańcowa o godz. 17.00, o godz. 17.40 rozważanie fatimskie i o godz. 18.00 Eucharystia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

 

 

W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych.

 

 

 

8. W miesiącu czerwcu po każdej Mszy Św. wieczornej będziemy modlić się słowami Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego.

 

 

 

9. Koło Misyjne działające w naszej parafii zaprasza  1 czerwca na pielgrzymkę połączoną z udziałem w nabożeństwie pierwszej soboty miesiąca do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach. Zapisy u p. Zofii Sobina lub w zakrystii.

 

 

 

10. We wtorek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.
W poniedziałek i środę o godz. 17.10 – różaniec w intencji Ojczyzny.

 

 

 

11.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

 

 

 

11. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

 

 

 

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Czesław Kidacki – polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

 

 

 

14. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania dzisiejszej Uroczystości i dobrego nowego tygodnia.