Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego rok B - 19. 05. 2024 r.

Uroczystość  Zesłania Ducha Świętego rok B  - 19. 05. 2024 r.

1. „Gdy(...)przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy”- zapraszajmy dzisiaj Ducha Świętego do swojego życia, aby nas oświecał
 i prowadził.

2. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny.

Jutro – święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na działalność Radia Via.

4. Zachęcamy gorąco do udziału w nabożeństwach majowych:

- w dni powszednie o godz. 17.45 i Msza Św.

-w niedzielę majówka o godz. 15.45 i Msza Św.

5. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie, bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną:

·      I Ołtarz – Siostry Służebniczki i Rodzice dzieci przedszkolnych;

·      II Ołtarz – Akcja Katolicka i Caritas;

·      III Ołtarz – młodzież;

·      IV Ołtarz – Róże Różańcowe Rodzin.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Grzegorza
Dąbrowskiego z parafii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie
, który będzie głosił Słowo Boże. Nasz dekanat został wyznaczony do pomocy materialnej dla tej parafii budującej nowy kościół. Po Mszach Św. - zbiórka do puszek na ten cel. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

7. Koło Misyjne działające w naszej parafii zaprasza  1 czerwca na pielgrzymkę połączoną z udziałem w nabożeństwie pierwszej soboty miesiąca do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach. Zapisy
u Pani Zofii Sobina lub w zakrystii.

8. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 przy ul. Dębickiej serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w sobotę 25 maja 2024r. w godzinach 15.00-20.00 na terenie szkoły. W programie między inny: gry i konkursy dla dzieci i rodziców, pokazy talentów uczniów oraz występy artystyczne, warsztaty tematyczne czy loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami ( gdzie dochód z festynu zostanie przeznaczony na cele szkolne. Zaprasza cała społeczność szkolna.

9. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.10 – różaniec w intencji Ojczyzny.

10.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

11. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny”
i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Szmigiel i śp. Ryszard Kuźniar – polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

13. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania dzisiejszej Uroczystości  i dobrego nowego tygodnia.