Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego rok B - 12. 05. 2024 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego rok B - 12. 05. 2024 r.

1. „(…) Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga”-
Zmartwychwstały Pan powrócił do Ojca i otrzymał wszelką władzę, aby być dla nas zbawieniem.

2. W czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

3. W sobotę 19 maja o godz. 10.00 w Katedrze Rzeszowskiej – święcenia
kapłańskie
przyjmie 3 diakonów naszej diecezji. Polecajmy ich w naszych
modlitwach.

4. W przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego.

5. Zachęcamy gorąco do udziału w nabożeństwach majowych -
w dni powszednie o godz. 17.45 i Msza Św.

w niedzielę majówka o godz. 15.45 i Msza Św.

6. W środę po Mszy Św. - próba przed Rocznicą Pierwszej Komunii Św. dla dzieci z kl. IV z naszej szkoły.

W piątek od godz. 16.30 do 17.30 – spowiedź dla dzieci z kl. IV z naszej szkoły przed Rocznicą Pierwszej Komunii Św. i ich rodzin.

W piątek – kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. W przyszłą niedzielę  o godz 11.00 – Rocznica Pierwszej Komunii Św. dzieci z kl. IV ze Szkoły Podstawowej z ul. Dębickiej.

8. Za tydzień składka przeznaczona będzie na działalność Radia Via.

9. Koło Misyjne działające w naszej parafii zaprasza  1 czerwca na pielgrzymkę połączoną z udziałem w nabożeństwie pierwszej soboty miesiąca do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach.
Zapisy u p. Zofii Sobina lub w zakrystii.

10. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.10 – różaniec w intencji Ojczyzny.

11.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

12. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 przy ul. Dębickiej serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w sobotę 25 maja 2024r. w godzinach
15.00-20.00 na terenie szkoły. W programie między inny: gry i konkursy dla dzieci i rodziców, pokazy talentów uczniów oraz występy artystyczne, warsztaty
tematyczne czy loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami ( gdzie dochód z festynu zostanie przeznaczony na cele szkolne. Zaprasza cała społeczność szkolna.

13. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny”
i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

14. Stanowisko Rady Stałej KEP w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia w gablotach i na stronie internetowej parafii:

15. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania dzisiejszej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.