Ogłoszenia duszpasterskie 6. Niedziela Wielkanocna rok B - 05. 05. 2024 r.

6. Niedziela Wielkanocna rok B - 05. 05. 2024 r.

1. „Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał (...)”-
przypomina nam Chrystus o naszym chrześcijańskim powołaniu i o tym, że nasze życie ma przynosić konkretne dobre owoce.

2. W środę - uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski. Uroczystość odpustowa na Dworzysku o godz. 18.00.

W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. Zachęcamy gorąco do udziału w nabożeństwach majowych -
w dni powszednie o godz. 17.45 i Msza Św,

w niedzielę majówka o godz. 15.45 i Msza Św.

4. W piątek od godz. 16.30 do 17.30 – spowiedź dla dzieci ze Szkoły z ul. Dębickiej przed Pierwszą Komunią Św. i ich rodzin.

W piątek – kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W przyszłą niedzielę  o godz 11.00 – uroczystość Pierwszej Komunii Św. dzieci z kl. III ze Szkoły Podstawowej z ul. Dębickiej.
Prosimy o uczestniczenie w tym dniu  w innych Mszach Św., aby dać możliwość świętowania rodzinom dzieci.

6. Również w następną niedzielę, 12 maja w Sanktuarium św. Józefa na Staromieściu, odbędzie się Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych, na które zaproszone są wszystkie dzieci.
O godz. 12.00 spotkanie z Magdaleną Buczek, założycielką Podwórkowych Kółek, o godz.12.30 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Antoniego Długosza. Po Mszy św. odbędzie się koncert muzyczny w wykonaniu ks. bpa Antoniego - wielkiego przyjaciela dzieci. Po koncercie w Ogrodach św. Józefa słodkości i dalsza część świętowania.

7. Koło Misyjne działające w naszej parafii zaprasza  1 czerwca na pielgrzymkę połączoną z udziałem
w nabożeństwie pierwszej soboty miesiąca do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach. Koszt wyjazdu – 150 zł (w tym obiad i ubezpieczenie). Zapisy u p. Zofii Sobina lub w zakrystii.

8. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego
Sakramentu
. W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.10 – różaniec w intencji Ojczyzny.

9.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

10. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

11. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania dzisiejszej Niedzieli i czasu wielkanocnego.