Ogłoszenia duszpasterskie 5. Niedziela Wielkanocna rok B - 28. 04. 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

5. Niedziela Wielkanocna rok B - 28. 04. 2024 r.

 

 

 

 

 

1. „Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić”- Jezus Zmartwychwstały – Krzew Winny i tylko On jest dla nas Dawcą Życia.

 

 

 

2. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Porządek nabożeństw: w dni powszednie o godz. 17.45 i Msza Św. W niedzielę majówka o godz. 15.45 i Msza Św.

 

 

 

3. W piątek 3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej
Polski
– niedzielny porządek Mszy Świętych. Po Mszy Św. o godz. 11.00 /z racji pierwszego piątku/– litania do Serca Jezusowego i akt poświęcenia.

 

Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do wywieszenia flag państwowych.

 

 

 

4. W tym tygodniu – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 

 

 

Spowiedź ( z racji piątkowej uroczystości) w czwartek od godz. 16.45.

 

 

 

Chorych w domach odwiedzimy (wyjątkowo) w czwartek od godz. 8.30 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

 

 

 

W czwartek i piątek – kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 

 

5. W pierwszą sobotę zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Wynagradzające: modlitwa różańcowa o godz. 17.00, o godz. 17.40 rozważanie fatimskie
 i o godz. 18.00 Eucharystia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych.

 

 

 

6. Ks. Tomek Ryczek  z naszego Domu Rekolekcyjnego, zaprasza młodzież w wieku 13-25lat na rajd po Bieszczadach, podczas weekendu majowego.

Trasa przebiegać będzie z Cisnej do Ustrzyk Górnych przez najpiękniejsze szlaki Bieszczad. (50 km w 4 dni)  Koszt ok 250zł z transportem. Więcej informacji i zapisy na stronie www.ksm.rzeszow.pl

 

 

 

6. Duszpasterze młodzieży zapraszają na wyjątkowy wyjazd na Lednicę - jedno z największych spotkań młodzieżowych na świecie! Start 31 maja o godz.6.00 z Rzeszowa, przez malowniczy Poznań, do Gniezna a następnie, 1 czerwca br., uczestniczymy w XXVIII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach
Lednickich
. Koszt wyjazdu to 270 złotych. Więcej informacji i zapisy na stronie: www.mlodziez.rzeszow.pl.

 

 

 

7. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i środę o godz. 17.20 – różaniec w intencji Ojczyzny.

 

 

 

8. W zakrystii na czytelników oczekuje prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

 

 

 

9. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania dzisiejszej Niedzieli i czasu wielkanocnego.