Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego - 07. 04. 2024 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 07. 04. 2024 r.

1. „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”- Zmartwychwstały Pan
wypowiada dzisiaj nad nami Swoje błogosławieństwo, a my prośmy o dar
dojrzałej wiary dla siebie i naszych bliskich.

2.  Dzisiaj 2. niedziela wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego.

O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i po nim adoracja
Najświętszego Sakramentu do godz. 15.45.

Składka przeznaczona jest na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

3. W poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona ze względu na Wielki Tydzień) oraz Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy Św.
o godz. 18.00 – akt podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do tej niezwykle ważnej dziewięciomiesięcznej modlitwy.

4. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.20 – różaniec w intencji Ojczyzny.

5. W przyszłą niedzielę wolontariusze z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci oraz Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej w Rzeszowie po raz kolejny przeprowadzą w parafiach Rzeszowa / również w naszej parafii / zbiórkę do puszek na rzecz tych podmiotów. Zbiórka jest organizowana w ramach
ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, która ma na celu promocję idei opieki
hospicyjnej oraz wsparcie tego rodzaju placówek. Dziękujemy za każdy gest
dobroci.

6.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

7. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności
śp. Edward Macieląg i śp. Marian Pleśniak – polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

9. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Niedzieli Bożego Miłosierdzia

i czasu wielkanocnego.