Ogłoszenia duszpasterskie Poniedziałek Wielkanocny rok B - 01. 04. 2024 r.

Poniedziałek Wielkanocny rok B -  01. 04. 2024 r.

1. „Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech udadzą się do Galilei, tam mnie zobaczą.”- Zmartwychwstały Pan i nas wzywa do dawania świadectwa, że On żyje i nas zbawia.

2. Okres Wielkanocny, czyli pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego należy obchodzić w radości „jako jeden wielki dzień świąteczny, jak jedną wielka Niedzielę” (św. Atanazy).

3. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza
sobota miesiąca
.

Spowiedź w piątek od godz. 17.00. Po Mszy Św. wieczornej litania do Serca
Jezusowego i akt poświęcenia.

Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.30 – prosimy zgłaszać ich
w zakrystii. W tym tygodniu w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W pierwszą sobotę zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Wynagradzające: modlitwa różańcowa o godz. 17.00, o godz. 17.40 rozważanie fatimskie
 i o godz. 18.00 Eucharystia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych.

4. Ze względu na oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Przyszła niedziela – 2. niedziela wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i po nim adoracja
Najświętszego Sakramentu do godz. 15.45.
Składka z przyszłej niedzieli
przeznaczona będzie na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

6. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę o godz. 17.20 – różaniec w intencji Ojczyzny.

7. W zakrystii można nabyć prasę katolicką (numery świąteczne). Zapraszamy do korzystania i do lektury.

8. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania drugiego Dnia Świąt i czasu
Oktawy Wielkanocy.