Ogłoszenia duszpasterskie 5. Niedziela Wielkiego Postu rok B - 17. 03. 2024 r.

5. Niedziela Wielkiego Postu rok B - 17. 03. 2024 r.

1. „ (…) Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” – wpatrujmy się z wiarą w Chrystusa Ukrzyżowanego i doświadczajmy słodyczy Jego Miłości.

2. We wtorek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Na Mszy Św.
 o godz. 18.00 będziemy się modlić za Rodziny dzieci z Przedszkola Sióstr.
Po Mszy Św. nastąpi akt oddania Rodzin Św. Józefowi.

3. Za tydzień – Niedziela Palmowa i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.
Na wszystkich Mszach Św. - poświęcenie palm; na Mszy Św. o godz. 11.00 –
 procesja z palmami.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – ze względu na Wielki Tydzień – zostaje przeniesiona na poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia (8.04).

4. W dniach 16 – 24 marca br. w całej Polsce trwa Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Po każdej Mszy Św. w tych dniach odmawiamy przeznaczone na ten czas modlitwy.

5. W czwartek o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17.30, po niej Msza Św.  O godz. 19.00 – druga Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich młodych duchem.

Chorych w domach, których nie odwiedziliśmy w pierwszy piątek miesiąca marca, odwiedzimy przedświątecznie w najbliższy piątek od godz. 9.30.

Prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

7. W najbliższym tygodniu – z racji spowiedzi przedświątecznych w dekanacie - kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pilne można załatwiać po Mszy Św. wieczornej

8. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.20 – różaniec w intencji Ojczyzny.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych młodzież z parafialnego KSM-u

będzie sprzedawać własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Zachęcamy do wsparcia młodych.

10. Spotkania duszpasterskie: LSO / ministranci i lektorzy/ - we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa  – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

11. Zachęcamy do włączenia się w akcję zbiórki żywności dla osób
potrzebujących z naszej parafii. Produkty żywnościowe można składać w koszach w kościele, oraz w sklepach na terenie naszej parafii do 25 marca.

12. W zakrystii można nabyć prasę katolicką : „Niedzielę” i „Gościa
Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i do lektury.

Można też zakupić baranki wielkanocne Caritas w cenie 8 zł.

13. Wszystkim życzymy błogosławionej i owocnej Niedzieli wielkopostnej oraz dobrego nowego tygodnia.