Ogłoszenia duszpasterskie 4. Niedziela Wielkiego Postu rok B - 10. 03. 2024 r.

4. Niedziela Wielkiego Postu rok B - 10. 03. 2024 r.

1. „Tak (…) Bóg umiłował świat, ze Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” – Wielki Post to czas odkrywania tej Miłości i doświadczania życia wiecznego już tutaj, na ziemi.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Wizytacji Kanonicznej naszej parafii: Siostrom Służebniczkom, Panu Organiście i Panu Kościelnemu, Paniom troszczącym się o porządek w świątyni, Liturgicznej Służbie Ołtarza, osobom przygotowującym sprawozdania i potrzebną
dokumentację, wszystkim grupom i wspólnotom dzieci, młodzieży i dorosłych. Bóg zapłać!

Dziękujemy też młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania
i ich Rodzicom za dar ołtarza.

3. Dzisiaj - zmiana tajemnic różańcowych (z uwagi na ubiegłotygodniową
wizytację kanoniczną).

4. W środę (13.03) – jedenasta rocznica wyboru Ojca Św. Franciszka na Stolicę Piotrową.

5. W dniach 16 – 24 marca br. w całej Polsce będzie odprawiana Nowenna
w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego
.
Po każdej Mszy Św. w tych dniach odmawiać będziemy przeznaczone na ten czas modlitwy.

6. W czwartek o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17.30, po niej Msza Św.  O godz. 19.00 – druga Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich młodych duchem.

W czasie Wielkiego Postu w piątki kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.20 – różaniec w intencji Ojczyzny.

9. Spotkania duszpasterskie: LSO / ministranci i lektorzy/ - we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa  – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

10. Zachęcamy do włączenia się w akcję zbiórki żywności dla osób
potrzebujących z naszej parafii. Produkty żywnościowe można składać w koszach w kościele, oraz w sklepach na terenie naszej parafii do 25 marca.

11. W zakrystii można nabyć prasę katolicką : „Niedzielę” i „Gościa
Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i do lektury.

W zakrystii można też zakupić baranki wielkanocne Caritas w cenie 8 zł.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Drubka, śp. Tadeusz Chmiel i śp. Maria Balawejder – polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

13. Wszystkim życzymy błogosławionej i owocnej Niedzieli wielkopostnej oraz dobrego nowego tygodnia.