Ogłoszenia duszpasterskie 3. Niedziela Wielkiego Postu rok B - 03. 03. 2024 r.

3. Niedziela Wielkiego Postu rok B - 03. 03. 2024 r.

1. „Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni wzniosę ją na nowo” – Pan Jezus zapowiadając Swoją Mękę i Zmartwychwstanie, umacnia nas,
podejmujących trud nawrócenia, w drodze na świętą Górę Paschy.

2. Dzisiaj i jutro przeżywamy Wizytację Kanoniczną naszej parafii, której przewodniczy Ks. Biskup Edward Białogłowski.

Program wizytacji:

- dzisiaj:

·       godz. 9.00 - Eucharystia i spotkanie ze wspólnotami dzieci i młodzieży;

·       godz. 11.00 – Eucharystia i spotkanie ze wspólnotami dorosłych;

·       godz. 15.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich
Eucharystia z modlitwą za zmarłych;

- jutro:

·       godz. 9.00 – Eucharystia dla osób starszych i chorych;

·       godz. 18.00 – Eucharystia z udzieleniem sakramentu
bierzmowania
.

3. W poniedziałek – święto św. Kazimierza Królewicza i imieniny Księdza
Biskupa Kazimierza.

4. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca -  o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17.30, po niej Msza Św. i nabożeństwo
z racji pierwszego piątku. O godz. 19.00 – druga Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich młodych duchem.

W czasie Wielkiego Postu w piątki kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W sobotę o godz. 17.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez młodzież z Oazy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Zmiana tajemnic różańcowych – z uwagi na wizytację kanoniczną - odbędzie się w przyszłą niedzielę ( 10.03 ).

8. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i środę o godz. 17.20 – różaniec w intencji Ojczyzny.

9. Zachęcamy do włączenia się w akcję zbiórki żywności dla osób potrzebujących z naszej parafii. Produkty żywnościowe można składać w koszach w kościele, oraz w sklepach na terenie naszej parafii do 25 marca.

10. Spotkania duszpasterskie: LSO / ministranci i lektorzy/ - we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa  – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

11. W zakrystii można nabyć prasę katolicką : „Niedzielę” i „Gościa
Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i do lektury.

12. Wszystkim życzymy błogosławionej i owocnej Niedzieli wielkopostnej oraz dobrego nowego tygodnia.