Ogłoszenia duszpasterskie 1. Niedziela Wielkiego Postu rok B - 18. 02. 2024 r.

1. Niedziela Wielkiego Postu rok B - 18. 02. 2024 r.

1. „Duch wyprowadził Jezusa na pustynię…” - niech ten okres Wielkiego Postu będzie dla nas czasem słuchania Słowa Bożego, poznawania prawdy o sobie, walki ze złym duchem i opieranie się na mocy Pana Jezusa.

2. Dzisiaj ostatni dzień naszych parafialnych rekolekcji. Serdecznie dziękujemy Ojcu Rekolekcjoniście – ks. Krzysztofowi Golasowi za posługę Słowa. Niech głoszone Słowo będzie z nami i w nas pracuje. Życzymy Mu radości z udziału
w dziele ewangelizacji i wszelkich potrzebnych Łask. Bóg zapłać!

3. W czwartek o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17.30, po niej Msza Św. O godz. 19.00 – druga Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich młodych duchem.

W czasie Wielkiego Postu w piątki kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Za tydzień – w 2. Niedzielę Wielkiego Postu (i w każdą następną) Gorzkie

Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30 i po nich Msza Św.

Podczas Gorzkich Żali – tradycyjnie - zbierana będzie składka na kwiaty
 do Bożego Grobu.

6. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać „Dzień modlitwy, postu
 i solidarności z misjonarzami”
pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na Dzieło Pomocy
Misjonarzom „Ad Gentes”.

7. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.20 – różaniec w intencji Ojczyzny.

8. Uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy
w środę na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie oraz w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 19.00 w czasie której zostaną poświęcone i rozdane krzyże do bierzmowania.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej  wraz z rodzicami zapraszamy na błogosławieństwo modlitewników w czwartek o godz. 18.00

9. Spotkania duszpasterskie: LSO / ministranci i lektorzy/ - we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa  – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

10. Zapisy dzieci do Przedszkola Sióstr Służebniczek odbędą się od 19 do 23
lutego br. Bliższe informacje można uzyskać w kancelarii przedszkola.

11. Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 10 w Rzeszowie zaprasza
 Dzieci i Rodziców na Dzień otwarty w najbliższy piątek 23 lutego od godz. 16.30 – szczegóły na plakatach.

12. W zakrystii można nabyć prasę katolicką : „Niedzielę” i „Gościa
Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i do lektury.

Dzieci zachęcamy do Jałmużny Wielkopostnej i do zabrania do domu skarbonek Caritas, które znajdują się przy wyjściach.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Mariusz Koryl i śp. Teresa Hyjek – polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

14. Wszystkim życzymy błogosławionej i owocnej Niedzieli wielkopostnej oraz dobrego nowego tygodnia.