Ogłoszenia duszpasterskie 6. Niedziela zwykła rok B - 11. 02. 2024 r.

6. Niedziela zwykła rok B - 11. 02. 2024 r.

1. „(…) Jezus, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: <<Chcę, bądź oczyszczony!>>” – słowa skierowane do człowieka trędowatego
docierają dzisiaj do każdego z nas i przypominają o tym, że Jezus i mnie ma moc oczyścić z trądu grzechu.

2. W środę rozpoczynamy 40–dniowy okres Wielkiego Postu /Przygotowania
Paschalnego/ – czasu, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę,
pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Zachęcamy do udziału w Rekolekcjach i nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej:
Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach. Za udział w tych nabożeństwach możemy
zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego – w Środę Popielcową (14 lutego)  na wszystkich Mszach św.
będzie zbierana składka przeznaczona na rzecz pomocy dla ofiar wojny na
Ukrainie
.

3. W czas Wielkiego Postu wkroczymy przez Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, którym przewodniczył będzie ks. dr Krzysztof Golas, wykładowca teologii
dogmatycznej w naszym Seminarium, posługujący w parafii katedralnej w Rzeszowie.

Program rekolekcji

Rekolekcje Wielkopostne

Środa Popielcowa, 14. 02. 2024 r.

v  7.00, 9.00, 18.00  - Msze Św. z nauką rekolekcyjną i posypaniem głów popiołem

Czwartek, 15. 02. 2024 r.

v  9.00 - Msza Św. z nauką rekolekcyjną

v  17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu

v  18.00 -  Msza Św. z nauką ogólną, po Mszy Św. - nauka dla Małżonków

Piątek,  16. 02. 2024 r.

v  9.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną, po niej Droga Krzyżowa

v  17.30 – Droga Krzyżowa

v  18.00 – Msza św. i nauka rekolekcyjna, po Mszy Św. spotkanie dla młodzieży

Sobota, 17. 02. 2024 r.

v  15.00 17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty

v  18.00 – Msza Św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, z udzieleniem posługi lektoratu kandydatowi do diakonatu stałego

Niedziela, 18. 02. 2023 r.

v  7.00, 9.00, 11.00 - Msze św. z nauką rekolekcyjną

v  15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

v  16.15 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną

Program ten wywieszony jest na tablicach ogłoszeń i umieszczony na stronie
internetowej parafii. Zachęcamy do gorliwego udziału w ćwiczeniach rekolekcyjnych.

W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pilne można będzie załatwić po Mszy Św. wieczornej.

4. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy(od pokarmów mięsnych)
i ilościowy(dwa posiłki lekkie i jeden do syta).

Podczas Gorzkich Żali – tradycyjnie - zbierana będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu.

5. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.
W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.20 – różaniec w intencji Ojczyzny.

6. W piątek (16 lutego) w Rzeszowie – Droga Krzyżowa ulicami miasta, od Zamku Rzeszowskiego do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Początek o godz. 18.00.

7. W sobotę podczas Mszy Św. o godz. 18.00 Biskup Jan Wątroba udzieli posługi
lektoratu panu Bartłomiejowi Marczakowi, kandydatowi do diakonatu stałego.

8. Spotkania duszpasterskie: LSO / ministranci i lektorzy/ - we wtorek po Mszy Św. wieczornej; Kandydaci do sakramentu bierzmowania, lektorzy i animatorzy z LSO, młodzież z KSM-u i Oaza młodzieżowa  – w piątek po Mszy Św. wieczornej ok.18.45 / spotkanie rekolekcyjne dla młodych /; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 17.30.

9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką : „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i do lektury.

10. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Dnia Pańskiego - Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.