Ogłoszenia duszpasterskie 3. Niedziela Adwentu rok B - 17. 12. 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

3. Niedziela Adwentu rok B - 17. 12. 2023 r.

 

 

 

1. „Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską(...)” – to wezwanie Jana Chrzciciela, proroka Adwentu, przynagla nas do wejścia na drogę nawrócenia. Rozpoczyna się dzisiaj druga część Adwentu skierowana ku Świętom Tajemnicy Wcielenia.

 

         Trzecia niedziela Adwentu to tzw. Niedziela „Gaudete” wzywająca nas też do radości, bo PAN JEST BLISKO!

 

 

 

2. Przyszła, 4. niedziela Adwentu to równocześnie dzień Wigilii Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00.

 

 

 

Msza Św. w nocy tzw. Pasterka – w niedzielę o godz. 22.00 (nie o północy!).

 

 

 

3. Msze Św. roratnie /tzw. Roraty/ - w dni powszednie do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami.

 

 

 

4. Dzisiaj po Mszach Świętych młodzież z parafialnego KSM-u będzie sprzedawać własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Zachęcamy do wsparcia młodych.

 

W przyszłą niedzielę Panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzać będą chlebki na stół wigilijny.

 

 

 

5. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w czwartek 21 grudnia. Spowiedź w godzinach: od 10.00 – 12.00, po południu od 14.00 – 16.00 i od 16.30 – 18.00.

 

 

 

Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości spowiedzi, bo w kolejnych dniach będzie to bardzo utrudnione.

 

 

 

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna – sprawy pilne po Mszy świętej wieczornej.

 

 

 

6. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy przedświątecznie chorych, u których nie byliśmy w pierwszy piątek miesiąca. Prosimy ich  zgłaszać w zakrystii.

 

 

 

7. W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.15 – różaniec w intencji Ojczyzny.

 

 

 

8.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej.

 

 

 

9. Zachęcamy do włączenia się w akcję zbiórki żywności dla osób potrzebujących z naszej parafii. Produkty żywnościowe można składać w koszach w kościele, oraz w sklepach na terenie naszej parafii.

 

W sklepiku parafialnym/w zakrystii w starym kościele / można nabyć wigilijne świece Caritas w cenie: duża świeca 18 zł, mała świeca 8 zł.

 

 

 

10. W obecnym roku wizytą duszpasterską / tzw. kolędą / chcemy objąć tych parafian, którzy wyrażą taką gotowość zapraszając duszpasterza. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii, lub wypełnienie
formularza zgłoszenia znajdującego się na stolikach przy wejściu i złożenie go w zakrystii do 26 grudnia. Zapisów można też dokonać drogą internetową poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej parafii. Termin odwiedzin zostanie ustalony i ogłoszony w późniejszym czasie.

 

 

 

11. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

 

 

 

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Mirosław Czapka – polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

 

 

 

13. Wszystkim życzymy owocnej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.