Ogłoszenia duszpasterskie 2. Niedziela Adwentu rok B - 10. 12. 2023 r.

2. Niedziela Adwentu rok B  - 10. 12. 2023 r.

1. „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki!” - to wołanie
adwentowego proroka wzywające nas do nawrócenia serca.

2. Adwent to czas liturgicznego, radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
Msze Św. roratnie /tzw. Roraty/ - w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami.

3. Druga niedziela Adwentu to Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej
Kościołowi na Wschodzie
. Po Mszach Św. - zbiórka do puszek na ten cel.

4. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.15 – różaniec w intencji Ojczyzny.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych młodzież z parafialnego KSM-u
będzie sprzedawać własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Zachęcamy do wsparcia młodych.

6. Uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy
w środę na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie .

7.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

8. Zachęcamy do włączenia się w akcję zbiórki żywności dla osób potrzebujących z naszej parafii. Produkty żywnościowe można składać w koszach w kościele, oraz w sklepach na terenie naszej parafii.

W sklepiku parafialnym/w zakrystii w starym kościele / można nabyć wigilijne świece Caritas w cenie: duża świeca 18 zł, mała świeca 8 zł.

9. W obecnym roku wizytą duszpasterską / tzw. kolędą / chcemy objąć tych
parafian, którzy wyrażą taką gotowość zapraszając duszpasterza. Chętnych
prosimy o zapisywanie się w zakrystii, lub wypełnienie formularza zgłoszenia znajdującego się na stolikach przy wejściu i złożenie go w zakrystii do 26 grudnia. Zapisów można też dokonać drogą internetową poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej parafii. Termin odwiedzin zostanie ustalony i ogłoszony
w późniejszym czasie.

10. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zaprasza
młodzież w wieku 13-18 lat do Domu Rekolekcyjnego im. bł. Karoliny Kózki
w Rzeszowie na Zimowisko pn. Gdzie jest Niebo? Zimowisko odbędzie się
w terminie 4-9 lutego 2024 r. Uczestnicy będą podzieleni na grupy wiekowe - przynależność do żadnej grupy duszpasterskiej nie jest wymagana. Koszt udziału wynosi 700 zł/osoba. Więcej informacji znajduje się na plakacie, oraz stronie
internetowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej.”

11. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Anna Kocan i śp. Wacław Biały – polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

13. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.