Ogłoszenia duszpasterskie 1. Niedziela Adwentu Rok B -03. 12. 2023 r. Uroczystość Odpustowa ku czci św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Niedziela Adwentu Rok B -03. 12. 2023 r.

 

Uroczystość Odpustowa ku czci św. Mikołaja

 

1. „Uważajcie, czuwajcie...” – niech to Jezusowe wezwanie, będzie dla nas
zachętą do gorliwego przeżywania Adwentu. Wspiera nas dzisiaj w trudzie
adwentowego czuwania wstawiennictwo św. Mikołaja, naszego Patrona.

 

 

 

2. Adwent to czas liturgicznego, radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy Świąt Narodzenia Pańskiego.
Msze Św. roratnie /tzw. Roraty/ odprawiane będą w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami.

 

 

 

3. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja biskupa. Suma odpustowa o godz. 11.00. Liturgii przewodniczył będzie i Słowo Boże
wygłosi Ksiądz Biskup Krzysztof Chudzio, biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej.

 

 

 

4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca.

 

 

 

5. W piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

Od godz. 12.00 – 13.00 zapraszamy do kościoła parafialnego wspólnotę
adoracyjną i wszystkich, którzy mogą, na Godzinę Łaski – adorację
Najświętszego Sakramentu. Maryja - Róża Duchowna, która w 1947 r. objawiła się we włoskim Montichiari obiecała, ze w tej godzinie „ześle wiele łask dla duszy i ciała”.

 

 

 

W piątek – kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 

 

6. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami zapraszamy  w piątek ( 8 grudnia)  o godz. 18.00 na Mszę Św., podczas której odbędzie się błogosławieństwo medalików.

 

 

 

7. Za tydzień, w drugą niedziela Adwentu przeżywać będziemy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. - zbiórka do puszek na ten cel.

 

 

 

8. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.15 – różaniec w intencji Ojczyzny.

 

 

 

9.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

 

 

 

10. Zapraszamy do włączenia się w akcję zbiórki żywności dla osób potrzebujących z naszej parafii. Produkty żywnościowe można składać w koszach w kościele, oraz w sklepach na terenie naszej parafii.

 

W sklepiku parafialnym/w zakrystii w starym kościele / od przyszłej można nabyć wigilijne świece Caritas w cenie: duża świeca 18 zł, mała świeca 8 zł.

 

 

 

11. W obecnym roku wizytą duszpasterską / tzw. kolędą / chcemy objąć tych parafian, którzy wyrażą taką gotowość zapraszając duszpasterza. Chętnych
prosimy o zapisywanie się w zakrystii, lub wypełnienie formularza zgłoszenia znajdującego się na stolikach przy wejściu i złożenie go w zakrystii do 26 grudnia. Zapisów można też dokonać drogą internetową poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej parafii. Termin odwiedzin zostanie ustalony i ogłoszony
w późniejszym czasie.

 

 

 

12. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

 

 

 

13. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.