Ogłoszenia duszpasterskie 34. Niedziela zwykła rok A - 26. 11. 2023 r. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

34. Niedziela zwykła rok A - 26. 11. 2023 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. „Pójdźcie, błogosławieni u Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane dla was od założenia świata!” – obyśmy kiedyś usłyszeli to
błogosławieństwo Chrystusa Króla i od Niego odziedziczyli Królestwo Boże.

2. Dzisiaj, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy Św.
o godz. 11.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do
Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia
. Za udział w tym
 nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła. Za tydzień – początek Adwentu
i nowego roku liturgicznego.

4. Dzisiaj - zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego – przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz remontu Ośrodka Caritas w Myczkowcach. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, również za te składane z racji wypominków, za ofiary na tacę
i konto parafialne.

5. Za Zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się codziennie w dni
powszednie (do czwartku włącznie) o godz. 17.45 koronką do Bożego
Miłosierdzia.

6. W tym tygodniu – pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.30. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

Spowiedź w piątek od godz. 17.00. Po Mszy Św. wieczornej litania do
Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. W pierwszy piątek –
kancelaria parafialne jest nieczynna.

W pierwszą sobotę zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Wynagradzające: modlitwa różańcowa o godz. 17.00, o godz. 17.40 rozważanie fatimskie i o godz. 18.00 Eucharystia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, również te osoby które uczestniczyły w Rekolekcjach Fatimskich.

W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych.

7. Również w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja biskupa. Suma odpustowa o godz. 11.00. Liturgii
przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Biskup Krzysztof Chudzio, biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej. Zachęcamy do licznego udziału.

8. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i środę o godz. 17.15 – różaniec w intencji Ojczyzny.

9.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

10. Zapraszamy do włączenia się w akcję zbiórki żywności dla osób
potrzebujących z naszej parafii. Produkty żywnościowe można będzie składać w koszach w kościele, oraz w sklepach na terenie naszej parafii.

W sklepiku parafialnym/w zakrystii w starym kościele / od przyszłej niedzieli - można będzie nabyć wigilijne świece Caritas w cenie: duża świeca 18 zł, mała świeca 8 zł. Paniom z naszego Zespołu Caritas dziękujemy za koordynowanie tej akcji.

11. Od poniedziałku przed południem – tradycyjnie – Pan Organista roznosił
będzie opłatki wigilijne.

12. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

13. Na dzisiejsze przeżywanie Uroczystości Chrystusa Króla i na najbliższy
tydzień życzymy  wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.