Ogłoszenia duszpasterskie 33. Niedziela zwykła rok A - 19. 11. 2023 r.

33. Niedziela zwykła rok A - 19. 11. 2023 r.

1. „Dobrze, sługo dobry i wierny!” – prośmy pokornie Pana Jezusa o to, abyśmy potrafili pomnażać talenty, które od Niego otrzymaliśmy i usłyszeli kiedyś Jego
pochwałę.

2. Obchodzimy dzisiaj VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”.

3. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego i święto patronalne Akcji Katolickiej oraz
Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

4. W Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata (26 listopada br.) - zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego – przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na rzecz
remontu Ośrodka Caritas w Myczkowcach.

5. Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust za zmarłych pod zwykłymi warunkami / wyzbycie się przywiązania do grzechu, stan łaski
uświęcającej i przyjęcie Komunii Św., nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz w intencjach Ojca Św./.

6. Za Zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się codziennie w dni
powszednie o godz. 17.45 koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.
W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.15 – różaniec w intencji Ojczyzny.

8. Uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie .

9.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Bandrowski i śp. Danuta Bielecka – polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

12. Na dzisiejsze przeżywanie Dnia Pańskiego i na cały tydzień życzymy  wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.