Ogłoszenia duszpasterskie 31. Niedziela zwykła rok A - 05. 11. 2023 r

31. Niedziela zwykła rok A - 05. 11. 2023 r.

1. „Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony” – Chrystus przestrzega nas dzisiaj przed grzechem pychy i zaprasza do wejścia
 w pokorę.

2. We wtorek/ 7.11 /obchodzić będziemy 3. Rocz. Śmierci Ks. Prałata Stanisława Sznajdera. Dlatego dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 przejdziemy na cmentarz
i przy grobie śp. Ks. Prałata będziemy dziękować Panu Bogu za Jego życie i posługę duszpasterską w naszej parafii, oraz prosić dla Niego o łaskę Nieba.

3. Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust za zmarłych pod zwykłymi warunkami / wyzbycie się przywiązania do grzechu, stan łaski
uświęcającej i przyjęcie Komunii Św., nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz w intencjach Ojca Św./.

4. Za Zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się codziennie w dni powszednie o godz. 17.45 koronką do Bożego Miłosierdzia.

5. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.
W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.15 – różaniec w intencji Ojczyzny.

6. W sobotę 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych i modlitwie w intencji naszej Ojczyzny w tym niespokojnym czasie.

7. W przyszłą niedzielę, 12 listopada  przeżywać będziemy Dzień Solidarności
z Kościołem Prześladowanym
.
W tym roku naszą uwagę kierujemy na Bliski Wschód. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek przeznaczona na ten cel.

8. W dniach od 6 – 9  listopada 2023 r. w naszej parafii odbędą się Rekolekcje
Fatimskie. Hasło przewodnie: „By Maryja była bardziej znana i miłowana, by Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”.

Codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00  w kościele parafialnym Msza św. z kazaniem, po Mszy św. konferencja.

Rekolekcje prowadzi ks. dr Krzysztof Czapla SAC, Dyrektor Sekretariatu Fatimskiego działającego przy Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na  Krzeptówkach. Gorąco zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach.  Szczególne zaproszenie kierujemy do członków Róż Różańcowych.
Na zakończenie rekolekcji będą zbierane ofiary na cele rekolekcyjne.

9.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

11. Wszystkim życzymy owocnej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.