Ogłoszenia duszpasterskie - 30. Niedziela zwykła rok A Rocznica Poświęcenia kościoła - 29. 10. 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie - 30. Niedziela zwykła rok A

Rocznica Poświęcenia kościoła - 29. 10. 2023 r.

1. „(…) prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie,
a takich to czcicieli chce mieć Ojciec”
– Chrystus zaprasza nas dzisiaj do podążania drogą do wiary dojrzałej, do czerpania łaski z życiodajnego źródła chrzcielnego.

2. W środę - Uroczystość Wszystkich Świętych / 1 listopada / - Msze Święte
 o godz.7.00, 9.00 i o 11.00. Po Mszy Św. O godz. 11.00 procesja na cmentarz parafialny i modlitwy za Zmarłych; nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00.

Wolontariusze, uczniowie naszej szkoły, zbierać będą na cmentarzu datki na rzecz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień
Zaduszny
  / czwartek 2 listopada / - Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

W tych dniach można zyskać odpust za zmarłych pod zwykłymi warunkami / wyzbycie się przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej i przyjęcie
Komunii Św., nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz w intencjach Ojca Św./.

3. Za Zmarłych w wypominkach będziemy modlić się codziennie w dni
powszednie o godz. 17.45 koronką do Bożego Miłosierdzia.

Na stolikach przy wejściach wyłożone są kartki wypominkowe. Można je składać na tacę lub w zakrystii.

Prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu. Przypominamy, że na śmietnik cmentarny nie należy podrzucać śmieci z zewnątrz.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota
miesiąca
.

Spowiedź w piątek od godz. 17.00. Po Mszy Św. wieczornej litania do Serca
Jezusowego i akt poświęcenia.

Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.30 – prosimy zgłaszać ich w zakrystii.

W pierwszą sobotę zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Wynagradzające: modlitwa różańcowa o godz. 17.00, o godz. 17.40 rozważanie fatimskie
i o godz. 18.00 Eucharystia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszły wtorek 7.11 obchodzić będziemy 3. Rocz. Śmierci Ks. Prałata Stanisława Sznajdera. Dwa dni wcześniej, w  przyszłą niedzielę po Mszy Św.
o godz. 11.00 przejdziemy na cmentarz i przy grobie śp. Ks. Prałata będziemy dziękować Panu Bogu za Jego życie i posługę duszpasterską w naszej parafii, oraz prosić dla Niego o łaskę Nieba.

6. W dniach od 6 – 9  listopada 2023 r. w naszej parafii odbędą się Rekolekcje Fatimskie. Hasło przewodnie: „By Maryja była bardziej znana i miłowana, by Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”.

Codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00  w kościele parafialnym Msza św. z kazaniem, po Mszy św. konferencja.

Rekolekcje prowadzi ks. dr Krzysztof Czapla SAC, Dyrektor Sekretariatu
Fatimskiego działającego przy Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej Zakopanem na  Krzeptówkach. Gorąco zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.45 – 17.30.

8. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu; po niej we wtorek ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, a w czwartek o godz. 17.45 pierwsze nabożeństwo wypominkowe za zmarłych.

9.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stanisława Rzepka – polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

12. Wszystkim życzymy owocnej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.