Ogłoszenia duszpasterskie 29. Niedziela zwykła rok A - 22. 10. 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

29. Niedziela zwykła rok A - 22. 10. 2023 r.

 

 

 

 

 

1. „Oddajcie (…) cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga” – Chrystus wzywa nas dzisiaj do podporządkowania się władzy świeckiej, ale nade wszystko do całkowitego oddania swego życia Bogu.

 

 

 

2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.

 

 

 

3. W sobotę – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w przyszłą niedzielę – uroczystość Rocznicy Poświęcenia kościoła.

 

 

 

4. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele w ciągu tygodnia różaniec o godz. 17.30 i Msza Święta. W niedzielę Msza Św. o godz. 16.00 i nabożeństwo różańcowe.

 

Zachęcamy – również dzieci i młodzież - do licznego udziału w tej modlitwie.

 

 

 

5.   Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Na stolikach przy wejściach wyłożone są kartki wypominkowe. Można je później składać na tacę lub w zakrystii.

 

Przypominamy o posprzątaniu nagrobków i prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu.

 

 

 

6. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu; po niej o godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe.

 

 

 

7. Uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie .

 

 

 

8.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

 

 

 

9.  Rada Osiedla Przybyszówka informuje, że w  Budżecie Obywatelskim na rok 2024  zakwalifikowały się z naszego osiedla dwa zadania: Zadanie   nr 19    Poprawa infrastruktury na boisku sportowym przy
ul. Stadionowej Zadanie   nr 95    Rodzinny Piknik Integracyjny na osiedlu Przybyszówka. Zostaną one zrealizowane w przyszłym roku. Bardzo dziękujemy Aktywnym Mieszkańcom, którzy wzięli udział w głosowaniu.

 

 

 10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

 

 

 

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Mariusz Jenczalik – polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

 

12. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.