Ogłoszenia duszpasterskie 27. Niedziela zwykła rok A - 08. 10. 2023 r.

27. Niedziela zwykła rok A - 08. 10. 2023 r.

1. „Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce” – niech ta Jezusowa przestroga będzie dzisiaj dla nas wezwaniem do nawrócenia, abyśmy nie przyjmowali na próżno łaski Bożej.

2. Za tydzień będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski pod hasłem: .
"Cywilizacja życia".  Pomagać ma nam w tym odczytywany dzisiaj List Pasterski Episkopatu. Z Dniem Papieskim jest ściśle związana budowa tzw. „żywego
 pomnika Jana Pawła II
. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy
 i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin z naszej diecezji. Z tej racji
w najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na ten cel.

3. Jutro w wyznaczonych parafiach rzeszowskich rozpocznie się Jerycho
Różańcowe
. Nasza parafia jako trzecia podejmie czuwanie modlitewne.
Rozpoczniemy w środę 11 października Mszą św. o godz. 18.00, adoracja potrwa do wieczornej Mszy św. następnego dnia.

Każda pełna godzina rozpocznie się rozważaniem jednej części Różańca,
 następnie będzie modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja w ciszy. Ze względów organizacyjnych prosimy osoby, które mogą wcześniej
zdeklarować się do uczestnictwa w Jerychu, o zapisanie się na konkretną godzinę na listach znajdujących się w zakrystii.

4. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele w ciągu tygodnia różaniec o godz. 17.30 i Msza Święta.

W niedzielę Msza Św. o godz. 16.00 i nabożeństwo różańcowe.

Zachęcamy – również dzieci i młodzież - do licznego udziału w tej modlitwie.

5. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu; po niej o godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe.

6. Uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy
w środę na Mszę Św. o godz. 18.00, a po wspólny Różaniec na rozpoczęcie Jerycha Różańcowego.

7.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

8. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

9. Decyzją Komisarza Wyborczego w Rzeszowie został utworzony nowy stały
obwód głosowania nr 93, obejmujący ulice:

·      Dębicka (numery nieparzyste od 1 do 93 i numery parzyste od 2 do 198),

·      Gorlicka,

·      Jasielska,

·      Franciszka Kotuli (numery parzyste od 2 do 10),

·      Mielecka,

·      Niżańska,

·      Pańska,

·      Ropczycka,

·      Sanocka (numery nieparzyste od 1 do 15k i numery parzyste od 2 do 26),

·      Staszowska,

·      Strzyżowska (numery nieparzyste od 1 do 47/2 i numery parzyste od 2 do 22),

·      Wadowicka,

·      Zakopiańska.

Lokal wyborczy Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 93 znajduje się w budynku Przedszkola Publicznego nr 46, przy ul. Iwonickiej 54. Podział na obwody
głosowania jest stały i obowiązuje od wyborów 15 października 2023 r.

10. Wszystkim życzymy radosnego świętowania  Niedzieli i dobrego nowego
tygodnia.