Ogłoszenia duszpasterskie - 24. Niedziela zwykła, rok A - 17.09.2023 r.

1. „Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie?” – dzisiaj Pan Jezus uświadamia nam, że mamy przebaczać ZAWSZE. Tylko On może nas uzdalniać do pojednania i przebaczenia.

 

2. Dzisiaj – Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Składka do puszek na Radio VIA. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

 

3. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, środę i sobotę o godz. 17.20 – różaniec w intencji Ojczyzny.

 

4.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

 

5. Uczniów kl. VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

 

6. Rada Osiedla Przybyszówka zachęca mieszkańców do głosowania w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim. Jest to realna szansa na pozyskanie funduszy na inwestycje na naszym osiedlu. Z osiedla Przybyszówka zgłoszono kilka zadań. Nie bądźcie obojętni! Prosimy o oddanie głosu na zadanie w każdej z trzech kategorii. Szczegóły na ulotkach przy wejściu do kościoła, na tablicach ogłoszeniowych i u członków Rady Osiedla.

 

7. Ks. Tomasz Ryczek Zaprasza serdecznie do udziału w bezpłatnych warsztatach rytmiczno - tanecznych pt. „Taneczne figle” dla dzieci z klas 3,4,5 oraz warsztatów zdrowego odżywiania pt. „Wiem co jem” dla uczniów klas 6,7,8 SP i 1. klasy  ponadpodstawowej. Na kursach będzie można się nauczyć takich tańców jak zumba, disco, cha cha, samba, jave, i walc. Podczas zajęć z dietetykiem wykłady o zdrowym odżywianiu, oraz nt.  trendów i mitów dietetycznych. Nie braknie również wspólnego przygotowania zdrowych, prostych a przede wszystkim pysznych posiłków. Zapisy w zakrystii do jutra.

 

8. Koło misyjne organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem w dniu 7 października 2023r. Koszt to 100 zł (przejazd i ubezpieczenie) Zapisy u Pani Zofii (tel. 606877770) lub zakrystii do 24 września.

 

9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

 

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Czesław Majka – polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

 

11. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.