Ogłoszenia duszpasterskie - 26. Niedziela zwykła, rok A - 01.10.2023 r.

1. „Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy” – mówi dzisiaj do każdego z nas sam Bóg. Przyjmijmy pokornie to wezwanie w posłuszeństwie wiary.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; w sobotę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej.

 

3. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele w ciągu tygodnia różaniec o godz. 17.30 i Msza Święta. W niedzielę Msza Św. o godz. 16.00 i nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy – również dzieci i młodzież - do licznego udziału w tej modlitwie.

 

4. W tym tygodniu – pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. Po nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30 - litania do Serca Jezusowego i akt poświęcenia.

 

Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 9.30 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

 

W pierwszą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające: modlitwa różańcowa – wyjątkowo  - o godz. 17.00, o godz. 17.40 rozważanie fatimskie i o godz. 18.00 Eucharystia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

5. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św. wraz z rodzicami zapraszamy na obrzęd błogosławieństwa różańców w czwartek o godz. 17.30.

 

6. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu; po niej o godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe.

 

7. Caritas i KSM Diecezji Rzeszowskiej serdecznie zapraszają do udziału w Dziennym Domu Pomocy  w Rzeszowie na ul. Dębickiej 62. Rekrutacja trwa od 2 do 8 października. Zgłaszać mogą się osoby po 60 roku życia zamieszkujące na terenie miasta Rzeszowa. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach przy wejściu do kościoła oraz plakatach.

 

8.  Spotkania duszpasterskie: LSO (ministranci i lektorzy) – we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00.

 

9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Zapraszamy do korzystania i lektury.

 

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Janina Kidacka – polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

 

11. Wszystkim życzymy radosnego świętowania  Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.