Ogłoszenia parafialne


Ogłoszenia duszpasterskie

 

23 lutego 2020 roku -VII- Niedziela zwykła-A (czytania II)

 

 

 

1.   W środę początek Wielkiego Postu-Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu-czasu, w którym przez Słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Zachęcamy do udziału
w nabożeństwach ku czci męki Pańskiej jak: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przez pierwsze trzy niedziele Wielkiego Postu będziemy śpiewali rano godzinki o Matce Bożej Bolesnej, natomiast przez następne trzy niedziele, godzinki o Męce Pańskiej. Przed nabożeństwem Gorzkich Żali będzie próba śpiewu.

 

2.   Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
w niedziele Wielkiego Postu o godz.: 16:00, bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu: o godz.: 16:00 dla dzieci, o godz.: 17:00 dla dorosłych (bezpośredni po zakończeniu drogi krzyżowej będzie Msza Św.) oraz
o godz.: 19:30 Droga Krzyżowa dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

3.   Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 

4.   W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy
i ilościowy. Msza Św. w kościele parafialnym zostanie odprawiona o godz.: 7:00, 9:00 oraz o 17:00. W kościele na Pustkach i Dworzysku, Msza św. zostanie odprawiona o godz.: 17:00

 

5.   W piątek w Rzeszowie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa od Zamku Rzeszowskiego do Sanktuarium MB Rzeszowskiej. Początek o godz. 18.00.

 

6.   W zakrystii jest lista na której można się zapisać na Beatyfikacje Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce w Warszawie 7 czerwca 2020 roku
o godz.: 12:00.  Proszę to uczynić do czwartku, ponieważ muszą zostać zamówione karty wstępu.

 

7.   Wszystkie intencje mszalne na obecny tydzień wywieszone są w gablotach przy kościele oraz zostały umieszczone na stronie internetowej parafii.

 

8.   Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej i dobrej niedzieli.