Ogłoszenia parafialne


 

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 30.05.2020r.

 

 

 

1.   Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 16.00, a po nabożeństwie na mszę świętą.

 

2.   W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła.

 

3.   W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

4.   W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wraz z tą uroczystością kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Zmiana tajemnic różańcowych.

 

5.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi świętej pierwszo-piątkowej od godz. 17.00. w kościele parafialnym.

 

6.   Chorych odwiedzimy z Najświętszym Sakramentem w pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.00 rano. Prosimy o ponowne zgłoszenie chorych w zakrystii lub telefonicznie.

 

7.   W czwartek msza święta na Dworzysku o godz.17.00, a po mszy świętej nabożeństwo i Litania do Serca Jezusowego.

 

8.   W piątek msza święta na Pustkach o godz. 17.00, a po mszy świętej nabożeństwo i Litania do Serca Jezusowego.

 

9.   Równocześnie rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po każdej mszy świętej w kościele parafialnym będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu z Litanią do Serca Pana Jezusa, a na Dworzysku w 1 i 3 tydzień miesiąca msza święta o godz. 17.00 a po niej Litania, natomiast na Pustkach w 2 i 4 tydzień miesiąca.

 

10.                 W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby.

 

11.                 Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

 

12.                 Zniesienie limitu liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi  w kondukcie pogrzebowym może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłonienia ust i nosa.

 

13.                 Od 31 maja br. można przywrócić sposób celebrowania pogrzebów sprzed stanu epidemii. Zatem dozwolone jest odprawianie pogrzebu z trumną (urną) w kościele a następnie na cmentarzu, z zachowaniem powyższych rygorów.

 

14.                 W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (11 czerwca br.), dopuszcza się zorganizowanie tradycyjnej procesji eucharystycznej, jednak z zachowaniem obowiązującego limitu 150 osób, mogących przebywać w przestrzeni publicznej. Limit ten nie obowiązuje, jeżeli procesja zostanie zorganizowana całkowicie i wyłącznie na terenie kościelnym. Uczestnicy są wówczas zobowiązani do zasłaniania ust i nosa lub utrzymywania dystansu 2 metrów od kolejnej osoby. Już dzisiaj zapraszam na procesję z okazji Uroczystości Bożego Ciała.

 

15.                 Proszę przygotować cztery ołtarze, jak w ubiegłym roku (1 ołtarz przy Domu Sióstr-Siostry, 2 ołtarz na Parkingu-Akcja Katolicka, Caritas, 3 ołtarz-przy Domu Rekolekcyjnym- Oaza, KSM, Schola, Lektorzy, 4 ołtarz- Róże Różańcowe).

 

16.                 Uprzejmie proszę jeszcze raz o zabranie do domów ankiet, wypełnienie ich i odniesienie do Kościoła w następną niedzielę.

 

17.                 Wszystkie intencje mszalne na obecny tydzień wywieszone są w gablotach przy kościele oraz zostały umieszczone na stronie internetowej parafii.

 

18.                 Bardzo dziękuję wszystkim parafianom za finansowe wsparcie w utrzymaniu naszych świątyń i naszej parafii. Bóg zapłać.

 

19.                 Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionej niedzieli.