Ogłoszenia parafialne


 

Ogłoszenia duszpasterskie – 16. 06. 2019

 

Uroczystość Trójcy Najświętszej

 

1.   W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek Św. Alberta Chmielowskiego, w piątek Św. Alojzego Gonzagi.

 

2.   W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, w czasie którego zostanie odprawiona procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegała jak w roku ubiegłym, czyli po wyjściu z kościoła w kierunku cmentarza, przez górny parking, obok Domu Rekolekcyjnego i plebanii, na boczne wyjście do kościoła. Bardzo prosimy, żeby zaangażować się w przygotowanie ołtarzy. Ołtarz I obok przedszkola – dzieci, Oaza, młodzież KSM, ołtarz II przy cmentarzu – Akcja Katolicka, matki z naszej parafii, ołtarz III przy Domu Rekolekcyjnym – koło misyjne, ojcowie z naszej parafii, ołtarz IV przy figurze Serca Jezusowego – Róże Rodzin. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy i parkingów. W związku z procesją Bożego Ciała zapraszamy dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci, które obchodziły pierwszą rocznicę komunii św. do sypania kwiatów, niesienia poduszek oraz do dzwonków. Prosimy rodziców o zaangażowanie się w przygotowanie dzieci do tej Uroczyści oraz zachęcamy do przyjęcia sakramentu komunii świętej.

 

3.   Msze Św. w kościele parafialnym zostaną odprawione o: 7:00. 9:00, o 10:30 uroczysta suma z procesją oraz 16:30. Natomiast msza święta na Pustkach zostanie odprawiona o 12:15, a na Dworzysku o 14:00.

 

4.   Zachęcamy przez całą oktawę do uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez udział we Mszy Św. i procesjach Eucharystycznych.

 

5.   Zachęcamy do uczestnictwa w koncercie: „Jednego Serca, Jednego Ducha” na placu Sybiraków w Uroczystość Bożego Ciała.

 

6.   Parafia dostała dofinansowanie z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Środowiska na termomodernizację plebanii w kwocie 69 tysięcy złotych. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie w przyszłym tygodniu lub po Bożym Ciele firma rozpocznie prace przy plebanii.

 

7.   Msza Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona w kościele parafialnym w środę o godz.: 8:00 następnie o godz.: 9:15 odbędzie się uroczysta akademia w szkole. Dyrekcja Szkoły zaprasza wszystkie dzieci i rodziców.

 

8.   Składam serdeczne podziękowania w imieniu młodzieży i moim własnym dla jednego z naszych parafian za dofinansowanie wyjazdu na mecz Polska-Izrael na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wróciliśmy szczęśliwie dzięki Bogu. Wynik znacie.

 

9.   Wszystkie intencje mszalne na obecny tydzień zostały wywieszone w gablotach przy kościele oraz znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.

 

 

 

10.                 Przedstawiciele naszej parafii Panowie: Stanisław Płonka i Roman Micał zdobyli wczoraj mistrzostwo Polski w piłce nożnej old boyów, reprezentując drużynę Polonia Rzeszów.