Ogłoszenia duszpasterskie - XxX Niedziela zwykła
rok B - 24. 10. 2021 r.

 

 

 

1. „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!” – to wołanie ślepca Bartymeusza jest dla nas wezwaniem do poważnej modlitwy, która przywraca wzrok wiary.

 

 

 

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny, w którym pamiętamy o dziełach misyjnych Kościoła i otaczamy modlitwą misjonarzy, szczególnie pochodzących z naszej diecezji. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.

 

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we czwartek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w przyszłą niedzielę – uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła.

 

4. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu; po niej – nabożeństwo różańcowe. W piątek od godz. 17.00 – możliwość spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych.

5. Spotkania duszpasterskie: LSO / ministranci i lektorzy/ - we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00 w Przedszkolu Sióstr.

 

 

 

6. Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Na stolikach przy wejściach wyłożone są kartki wypominkowe. Można je później składać na tacę lub w zakrystii.
         Przypominamy o posprzątaniu nagrobków i prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu.

 

Serdeczne podziękowania składamy fundatorowi i wykonawcy obejścia i chodnika przy grobie – pomniku Dzieci Utraconych. Bóg zapłać!

 

 

 

7. W Uroczystość Wszystkich Świętych /  poniedziałek 1 listopada / - Msze Święte o godz.7.00, 9.00 i o 11.00, a po niej procesja na cmentarz parafialny i modlitwy za Zmarłych; nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00. Na Dworzysku – Msza Św. o godz. 10.00.
         We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny  / wtorek 2 listopada / - Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na Dworzysku – Msza Św. o godz. 17.00.

 


8. W zakrystii można zakupić prasę katolicką - zachęcamy do  lektury, która może pogłębiać naszą wiarę.

 

 

 

9. Z uwagi na zagrożenie pandemią przypominamy o obowiązku zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

10. Wszystkim życzymy dobrego świętowania Niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.
         W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Dynia i śp. Mariusz Krupa - polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIX Niedziela zwykła

 

rok B - 17. 10. 2021 r.

 

 

 

1. „...Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu” – Pan Jezus przychodzi do nas, aby nam służyć i wzywa nas do służby bliźnim.

 

 

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek – święto św. Łukasza Ewangelisty, w piątek – wsp. św. Jana Pawła II. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny.

 

 

 

3. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu; po niej – nabożeństwo różańcowe.

 

 

 

4. Zachęcamy – zwłaszcza dzieci i młodzież - do licznego udziału w modlitwie różańcowej. W kościele na Dworzysku w tygodniu codziennie Msza Św. o godz. 17.00 i różaniec; w kościele parafialnym różaniec o godz. 17.30 i Msza Święta. W niedzielę różaniec na Dworzysku po Mszy Św. o godz. 14.00, w kościele parafialnym Msza Św. o godz. 16.00 i nabożeństwo różańcowe.

 

 

 

5. W środę na Mszy Św. wieczornej – obrzęd przyjęcia kandydatów do grona ministrantów. W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców
z dziećmi.

9. Spotkania duszpasterskie: LSO / ministranci i lektorzy/ - w środę po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św. wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00 w Przedszkolu Sióstr.

 

 

 

10. Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na stolikach przy wejściach wyłożone są kartki wypominkowe. Można je później składać na tacę lub w zakrystii.

11. W zakrystii można zakupić prasę katolicką - zachęcamy do  lektury. Można też nabyć „Kalendarz Misyjny” na rok 2022. Dobrowolna ofiara za kalendarz przekazana zostanie na misje.

 

 

 

12. Ks. Tomek Ryczek bardzo prosi o pomoc w posprzątaniu po remoncie Domu Rekolekcyjnego w najbliższą sobotę 23.10.2021. Rozpoczęcie prac od godz. 8.00. Bardzo potrzebni będą mężczyźni i kobiety. Będziemy przenosić meble, myć okna,  łazienki i posadzki oraz pracować w ogrodzie. Ks. Tomek bardzo prosi, aby zaangażować się w to dobre dzieło dla naszej młodzieży i seniorów.

 

 

13. Z uwagi na zagrożenie pandemią przypominamy o obowiązku zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

14. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.
W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Henryk Prusak - polecajmy  go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela zwykła

 

rok B - 10. 10. 2021 r.

 

 

 

1. „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” – to pytanie bogatego młodzieńca skierowane do Pana Jezusa powinno dziś drążyć nasze serca.

 

 

 

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. To również ogólnopolska zbiórka funduszy na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą zdolną młodzież z ubogich rodzin. Zachęcamy do wsparcia – w miarę możliwości – tej inicjatywy.

 

 

 

3. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu; po niej – nabożeństwo różańcowe.

 

 

 

4. W środę 13. 10 – ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie prowadzone przez Siostry, rodziców i dzieci z naszego przedszkola. W sobotę – 43. Rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

 

 

 

5. Zachęcamy – zwłaszcza dzieci i młodzież - do licznego udziału w modlitwie różańcowej. W kościele na Dworzysku w tygodniu codziennie Msza Św. o godz. 17.00 i różaniec; w kościele parafialnym różaniec o godz. 17.30 i Msza Święta. W niedzielę różaniec na Dworzysku po Mszy Św. o godz. 14.00, w kościele parafialnym Msza Św. o godz. 16.00 i nabożeństwo różańcowe.

 

 

 

6. Przypominamy też, że niedzielna Msza Św. popołudniowa w kościele parafialnym sprawowana będzie zawsze o godz. 16.00, a kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do piątku w godz. 16.45 – 17.30.

 

 

 

8. Spotkania duszpasterskie: LSO / ministranci i lektorzy/ - we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św.  Wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00 w Przedszkolu Sióstr.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W zakrystii można też zakupić „Kalendarz Rolnika” na rok 2022 w cenie 20 zł.

 

 

 

10. Z uwagi na zagrożenie pandemią przypominamy o obowiązku zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

11. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.
W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jan Drozd - polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

 

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela zwykła

 

rok B - 03. 10. 2021 r.

 

 

 

1. „Co więc Bóg złączył, tego niech człowiek nie rozdziela” – Pan Jezus przypomniał nam dzisiaj odwieczny zamysł Boga względem małżeństwa.

 

 

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek – wsp. św. Franciszka z Asyżu, we wtorek – wsp. św. Faustyny Kowalskiej, we czwartek – wsp. NMP Różańcowej
i pierwszy czwartek miesiąca.

 

 

 

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. To również ogólnopolska zbiórka funduszy na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą zdolną młodzież z ubogich rodzin. Zachęcamy do wsparcia – w miarę możliwości – tej inicjatywy.

 

 

 

4. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu; po niej – nabożeństwo różańcowe.

 

 

 

5. Przypominamy, że  w kościele na Dworzysku w tygodniu codziennie Msza Św.
o godz. 17.00 i różaniec; w kościele parafialnym różaniec o godz. 17.30 i Msza Święta. W niedzielę różaniec na Dworzysku po Mszy Św. o godz. 14.00, w kościele parafialnym Msza Św. o godz. 16.00 i nabożeństwo różańcowe.

 

Zachęcamy – zwłaszcza dzieci i młodzież - do licznego udziału w tej modlitwie.

 

 

 

6. Przypominamy też, że od dzisiaj  niedzielna Msza Św. popołudniowa w kościele parafialnym sprawowana będzie zawsze o godz. 16.00.

 

 

 

7. Od najbliższego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godz. 16.45 – 17.30.

 

 

 

8. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII – we środę po Mszy Św. wieczornej. Spotkanie dla uczniów klas VII biedzie w późniejszym terminie.

 

 

 

9. Spotkania duszpasterskie: LSO / ministranci i lektorzy/ - we wtorek po Mszy Św. wieczornej; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po Mszy Św.  Wieczornej; Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00 w Przedszkolu Sióstr.

 

10. Rada Osiedla Przybyszówka zwraca się z prośbą o wzięcie udziału w głosowaniu w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim 2022. Prosimy, aby głosować na dwa zadania dotyczące naszego osiedla: 1) plac zabaw przy ul. Stadionowej zadanie nr 54 oraz

 

  2) piknik rodzinny zadanie nr 84.

 

Głosowań można do 8 października,  szczegółowe informacje na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz plakatach

 

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 

 

12. Z uwagi na zagrożenie pandemią przypominamy o obowiązku zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

 

 

13. Wszystkim życzymy dobrego świętowania Niedzieli i błogosławieństwa w  nowym tygodniu. A w minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Barbara Krupa
i śp. Lesław Wyka - polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela zwykła
Rok B 26. 09. 2021 r.

 

1. Pan Jezus wzywa nas dzisiaj  do unikania okazji do grzechu i do radykalnej walki
z grzechem po to, abyśmy mogli osiągnąć zabawienie.

 

2. W środę – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

 

 

3. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi świętej w piątek – na Dworzysku od godz. 16.30 i o 17.00 Msza Św.; w kościele parafialnym spowiedź od godz. 17.00.

 

W Pierwszy piątek odwiedzimy także chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30  . Chorych prosimy zgłaszać w Zakrystii

 

 

 

5. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe.

 

W kościele na Dworzysku w tygodniu codziennie Msza Św. o godz. 17.00 i różaniec;
w kościele parafialnym różaniec o godz. 17.30 i Msza Święta. W niedzielę różaniec na Dworzysku po Mszy Św. o godz. 14.00, w kościele parafialnym Msza Św. o godz. 16.00 i nabożeństwo różańcowe.

 

Zachęcamy – zwłaszcza dzieci i młodzież - do licznego udziału w tej modlitwie.

 

 

 

6. Począwszy od przyszłej niedzieli Msza Św. popołudniowa  sprawowana będzie zawsze o godz. 16.00.

 

 

 

7. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania: spotkanie dla młodzieży klas VIII będzie w środę 6. października po mszy świętej wieczornej.

 

8. Spotkania duszpasterskie: LSO / ministranci i lektorzy – we wtorek po Mszy Św. wieczornej /; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po wieczornej Mszy Św.

 

Zapraszamy także dzieci na Oazę Dzieci Bożych w sobotę na godzinę 10.00 do Przedszkola Sióstr

 

 

 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – można ją nabyć w zakrystii.

 

 

 

10. Rada Osiedla Przybyszówka zwraca się z prośbą o wzięcie udziału w głosowaniu w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim 2022. Prosimy, aby głosować na dwa zadania dotyczące naszego osiedla: 1) plac zabaw przy ul. Stadionowej zadanie nr 54 oraz

 

2) piknik rodzinny zadanie nr 84.

 

Szczegółowe informacje na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz plakatach

 

 

 

10. Z uwagi na zagrożenie pandemią przypominamy o obowiązku zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Agnieszka Data i śp. Marian Kidacki – polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
Wszystkim życzymy dobrego świętowania Niedzieli i błogosławieństwa w  nowym tygodniu.

12.  Informujemy, że nadal trwa rekrutacja rekrutacja do Dziennego Domu Pobytu dla osób po 60 roku życia, w budynku naszego Domu Rekolekcyjnego. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr. tel który znajduje się na plakatach i ulotkach oraz w biurze KSM w środę w godz. 8.00-14.00. 

   Ks. Tomek bardzo prosi o pomoc w posprzątaniu po remoncie Domu Rekolekcyjnego w najbliższą sobotę 02.10.2021. Rozpoczęcie prac od godz. 8.00. Bardzo potrzebni będą mężczyźni i kobiety. Będziemy przenosić meble, myć okna,  łazienki i posadzki oraz pracować w ogrodzie. Ks. Tomek bardzo prosi, aby zaangażować się w to dobre dzieło dla naszej młodzieży i seniorów.

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela zwykła rok B - 19. 09. 2021 r.

 

 

 

 1. „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich” - to Jezusowe wezwanie zapraszające nas do postawy pokory i modlitwę o pokorne serce.

 

 

 

2. Dzisiejszy dzień to Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Składka do puszek na diecezjalne Radio Via. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

 

 

 

3. We wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 

 

 

4. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 

 

5. Spotkania duszpasterskie: LSO / ministranci i lektorzy – we wtorek po Mszy Św. wieczornej /; KSM i Oaza młodzieżowa – w piątek po wieczornej Mszy Św.

 

 

 

5. W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszamy Rodziców z dziećmi. Takie zaproszenie będziemy kierować do Rodziców zatroskanych o chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci w każdą II i IV niedzielę miesiąca, z wyjątkiem świąt i innych ważnych okoliczności.

 

 

 

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 

 

7. Z uwagi na zagrożenie pandemią przypominamy o obowiązku zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

 

8. Ks. Tomasz Ryczek informuje, że już od dziś rozpoczyna się rekrutacja do Dziennego Domu Pobytu w budynku naszego Domu Rekolekcyjnego. 

 

Zapraszamy wszystkich Seniorów po 60 roku życia, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają opieki czy doskwiera im samotność.

 

Oferujemy pobyt 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku jak również dowóz, posiłki, wsparcie psychologa i fizjoterapeuty, terapię zajęciową, zajęcia ruchowe oraz wspólne modlitwy i msze święte.

 

Formularze rekrutacyjne są dostępne na stronach Internetowych Caritas oraz w biurze KSM w domu rekolekcyjnym. 

 

Zapisać się i uzyskać szczegółowe informacje można już dziś do godz. 13.00 oraz 23.09 tj. czwartek od godz. 9-14 w biurze KSM w domu rekolekcyjnym (wejście od strony drogi łączącej ul. Krakowską i Dębicką).  

 

Informacje otrzymać można również telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach : od 9-15 pod numerem telefonu 534 249 633, znajdującym się na ulotkach oraz plakacie.

 

Ks Tomasz bardzo dziękuje parafianom którzy okazują wsparcie w pracach remontowych w domu rekolekcyjnym, za pomoc w poniedziałkowym sprzątaniu i ofiary finansowe a dziękując prosi o dalsza współpracę w tym dobrym dziele, dla naszej młodzieży i seniorów! 

 

 

 

 

9. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stefania Wybraniec – polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

 


Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego  nowego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła rok B - 12. 09. 2021 r.

 

 

 

 

 

1. „Za kogo Mnie uważasz? Kim jestem dla ciebie?” - to pytania Pana Jezusa wobec których trudno nam dzisiaj przejść obojętnie.

 

 

 

2. Dzisiaj o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Dziękujemy Panu Bogu za dar nowych polskich błogosławionych i zachęcamy do uczestnictwa poprzez media w tych wydarzeniach.

 

3. w poniedziałek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Świętej o godz. 18:00

 

 

 

4. We wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W sobotę - święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

 

 

 

5. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację  Jezusa Eucharystycznego – modlitwę w ciszy.

 

 

 

6. Za tydzień Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Składka do puszek na diecezjalne Radio Via.

7. Przypominamy o dzisiejszym Rodzinnym Pikniku Integracyjnym oraz dniach Osiedla Przybyszówka – imprezie organizowanej przez Radę Osiedla Przybyszówka oraz Rzeszowski Dom Kultury na stadionie sportowym przy ul. Ks. Józefa Czyża. Początek o godz. 15.00. W programie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

8. Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
w Rzeszowie ogłasza rekrutację do Dziennego Domu Pomocy
w Rzeszowie przy ul. Dębickiej 62.

 

Zapraszamy wszystkich Seniorów po 60 roku życia, które ze względu na stan zdrowia wymagają opieki lub wsparcia oraz mieszkają na terenie powiatu miasta Rzeszów.

 

Oferujemy pobyt 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku jak również dowóz, posiłki, wsparcie psychologa i fizjoterapeuty, terapię zajęciową, zajęcia ruchowe oraz wspólne modlitwy i msze święte.

 

Formularze rekrutacyjne będą dostępne na stronach Internetowych Caritas i KSM w biurze KSM znajdującym się na ul. Dębickiej 62. Tam również będzie można dokonać zapisu w dniu 19 września tj. w przyszłą niedzielę od godz. 8- 13  oraz 23.09 tj. czwartek od godz. 9-14

 

Informacje będą również udzielane telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach : od 9-15 pod numerem telefonu 534 249 633 znajdującym się na ulotkach oraz plakacie.

 

Serdecznie zapraszamy

 

 

 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – można ją nabyć w zakrystii.

 

 

 

10. Z uwagi na zagrożenie pandemią przypominamy o obowiązku zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

11. Wszystkim życzymy  dobrego świętowania Dnia Pańskiego i błogosławionego nowego tygodnia.

 

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła rok B
05. 09. 2021 r.

 

1. Pan Jezus nad każdym z nas wypowiedział dzisiaj słowo: „Effatha”, aby otworzyć nam ucho na Słowo Boże, które ma moc uzdrawiać nasze serca.

 

 

 

2. Dzisiaj uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji Caritas na rzecz uchodźców
z Afganistanu – zbiórka do puszek. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

 

 

 

3. W środę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W przyszłą niedzielę
w parafiach miasta Rzeszowa – uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej.

 

 

 

4. We wtorek i czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa
w Najświętszym Sakramencie – modlitwę w ciszy.

 

 

 

5. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania oazowe. Spotkania dla młodzieży z klasy 7 i starszych odbywać się będą
w piątki po Mszy Świętej wieczornej, natomiast spotkania dla dzieci  od klasy 3 odbywać się będą w soboty od godz. 10:00 do 12:00 począwszy od października.
W najbliższy czwartek 9 września zapraszamy wszystkich także tych którzy chcieliby poznawać Pana Jezusa we wspólnocie oazowej na Mszę świętą o godzinie 18:00, a po Niej  na powakacyjne spotkanie przy wspólnej zabawie prowadzonej przez animatorów, na to spotkanie zapraszamy również Służbę Liturgiczną - ministrantów i lektorów.

 

 

 

6. W najbliższą sobotę 11 września o godz. 6.30 z kościoła parafialnego wyruszy VII piesza pielgrzymka rodziców i dzieci z przedszkola sióstr do Niechobrza. Zapraszamy wszystkich chętnych również spoza przedszkola. Szczegóły na tablicy ogłoszeń
w przedszkolu.

 


7. Rada Osiedla Przybyszówka oraz Rzeszowski Dom Kultury zapraszają mieszkańców na Rodzinny Piknik Integracyjny oraz dni Osiedla Przybyszówka. Impreza odbędzie się 12 września 2021 r. - w przyszłą niedzielę -  na stadionie sportowym przy ul. Ks. Józefa Czyża. Początek
o godz. 15.00. W programie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

 

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – można ją nabyć w zakrystii.

 

 

 

9. Z uwagi na zagrożenie pandemią przypominamy o obowiązku zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

 

 

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Ewa Świder. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu…”.

 

 

 

11. Wszystkim życzymy  dobrego świętowania Dnia Pańskiego i dobrego nowego tygodnia.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.08.2021

 

1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży odbędzie się we wtorek o godz 18:00. Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty w tym dniu od godz. 17:00, bardzo serdecznie zapraszamy.

 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź na Dworzysku w czwartek od godz 16:30, następnie Masza św. W kościele parafialnym sakrament pokuty
w piątek od godz 17:00

 

3. W piątek od godz 8:30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną i Komunią św. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszach św. o godz. 9:00 i 11:00. W tym dniu o godz 14:00 odbędzie się Msza święta w intencji Strażaków z OSP Przybyszówka z poświęceniem nowego wozu bojowego i sztandaru. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych uroczystościach  wypraszając za wstawiennictwem św. Floriana potrzebne łaski dla druhen i druhów strażaków.

 

5. Od bieżącego tygodnia w każdy wtorek i czwartek od godz 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która przebiegać będzie w ciszy.

 

6. W przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz uchodźców z Afganistanu.

 

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej Niedzieli, solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia. Naszych bliskich zmarłych, szczególnie Stanisławę Wyka, której pogrzeb odbył się wczoraj polećmy Bożemu miłosierdziu - Dobry Jezu a nasz Panie...

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

22.08.2021

 

1. Dzisiaj w naszej diecezji odbędzie się spotkanie związane
z Symbolami Światowych Dni Młodzieży. Czuwanie modlitewne i Eucharystia rozpocznie się o godz. 19:30 w kościele
pw. Św. Jadwigi Królowej na ul. Rejtana. Zachęcamy młodzież do udziału.

 

 

2. W najbliższy czwartek 26 sierpnia w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 10 odbędzie sie spotkanie rodziców dzieci klas pierwszych z wychowawcami o godz. 17:00 .

 

 

3.  W niedzielne popołudnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii kościoła.

 

 

4. W najbliższą niedziele 29 sierpnia w Katedrze Rzeszowskiej odbędą się Dożynki Diecezjalne. Uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony rozpocznie się o godz. 12:00

 

 

5. Koło Misyjne organizuje pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Odbędzie się ona 12 września, szczegóły w gablotach ogłoszeń.

 

 

6. W dniach od 25-30 sierpnia w godzinach od 9:00-12:00 na parkingu przy naszym kościele będzie możliwość wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Szczegóły na plakatach.

 

 

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej Niedzieli, solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia. Naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu - Dobry Jezu a nasz Panie...

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

15.08.2021

 

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia NMP, na wszystkich Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. Na Sumie o godz. 11:00 poświęcenie wieńca dożynkowego, bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które go przygotowały. Jednocześnie dziękujemy Siostrom i Paniom za uprzątnięcie obejścia kościoła i dekoracje na dzisiejszą Uroczystość.

 

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii kościoła.

 

3.  22 sierpnia w naszej diecezji odbędzie się spotkanie młodzieży związane z Symbolami Światowych Dni Młodzieży. Czuwanie modlitewne i Eucharystia rozpocznie się o godz. 19:30 w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej na ul.Rejtana.

 

4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej Niedzieli, solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia. Naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu - Dobry Jezu a nasz Panie...

 

 

 

Ogłoszenia PARAFIALNE 19 Niedziela zwykła

 

08.08.2021

 

1. W piątek po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie zapraszamy.

 

 

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie Wieńca Dożynkowego na Mszę św. o godz. 11:00

 

Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie zbóż, ziół i kwiatów.

 

 

3. Koło Misyjne organizuje w dniu 21 sierpnia (sobota) pielgrzymkę do Krakowskich Łagiewnik oraz 12 września (niedziela) pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zapisy u Pani Zofii Sobina tel. 60687770.

 

 

4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej Niedzieli, solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę wieczną do Pana odszedł Jan Janusz, Jego i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu - Dobry Jezu a nasz Panie...

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie-17-Niedziela Zwykła-25.07.2021-B

1.           Ksiądz Proboszcz Ryszard i parafianie z parafii Łazy-Moszczany z Archidiecezji Przemyskiej, składają serdeczne wyrazy wdzięczności za pomoc w spłaceniu długu związanego z budową kościoła. Zebrali u nas w ostatnią niedzielę 4.800 zł. Bóg zapłać.

2.           Dzisiaj zbiórka do puszek na powodzian, a za tydzień na misje.

3.           W przyszłą niedzielę składka na seminarium duchowne.

4.           W poniedziałek Wsp. Św. Joachima i Anny. Rodziców Najśw. Maryi Panny.

5.           W czwartek Wsp. Św. Marty.

6.           W sobotę Wsp. Św. Ignacego z Loyoli, K

7.           Zapraszamy do odebrania prasy katolickiej.

8.           Uprzejmie dziękuję i Bóg zapłać wszystkim za finansowe wsparcie w utrzymaniu naszych świątyń i naszej parafii. Wszystkie intencje mszalne na obecny tydzień wywieszone są w gablotach przy kościele oraz zostały umieszczone na stronie internetowej parafii.

9.           Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -16 Niedziela Zwykła-18.07.2021-B

1.           Dzisiaj gościmy parafian z parafii Łazy-Moszczany z Archidiecezji Przemyskiej, którzy będą rozprowadzać cegiełki i zbierać do puszek datki na pokrycie zadłużenia związanego z budową kościoła. Prosimy o  wsparcie.

2.           W poniedziałek dziewiętnasty dzień miesiąca-Nowenna ku czci św. Józefa S. Pelczara i bł. Karoliny Kózki.

3.           W czwartek Święto św. Marii Magdaleny.

4.           W piątek Święto św. Brygidy, Patronki Europy.

5.           W sobotę Wsp. Św. Kingi.

6.           W przyszłą niedzielę dzień modlitw za kierowców. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa i modlitwą za kierowców zachęcamy do zorganizowania „Akcji św. Krzysztof – „1 grosz za 1 kilometr”. Zebrane środki do puszek będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów. Przy tej okazji informujemy, że w ostatnim roku trzech misjonarzy z naszej diecezji otrzymało nowe pojazdy: dwa z projektu diecezjalnego i jeden z projektu ogólnopolskiego MIVA Polska.

7.           Zapraszamy do odebrania prasy katolickiej.

8.           Uprzejmie dziękuję i Bóg zapłać wszystkim za finansowe wsparcie w utrzymaniu naszych świątyń i naszej parafii. Wszystkie intencje mszalne na obecny tydzień wywieszone są w gablotach przy kościele oraz zostały umieszczone na stronie internetowej parafii.

9.           Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -15 Niedziela Zwykła-11.07.2021-B

1.           W Poniedziałek wsp.Św. Brunona z Kwerfurtu, BM.

2.           We Wtorek dzień modlitw w intencji Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i Ojczyzny.

3.           We Wtorek Wsp. Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

4.           W Czwartek Wsp. Św. Bonawentury, BD

5.           W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca oraz Wsp. Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel.

6.           W najbliższą niedzielę będziemy gościć parafian z parafii Łazy-Moszczany z Archidiecezji Przemyskiej, którzy będą rozprowadzać cegiełki i zbierać do puszek datki na pokrycie zadłużenia związanego z budową kościoła. Prosimy o  wsparcie.

7.           Zapraszamy do odebrania prasy katolickiej.

8.           Uprzejmie dziękuję i Bóg zapłać wszystkim za finansowe wsparcie w utrzymaniu naszych świątyń i naszej parafii. Wszystkie intencje mszalne na obecny tydzień wywieszone są w gablotach przy kościele oraz zostały umieszczone na stronie internetowej parafii.

9.           Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli.


 

Ogłoszenia duszpasterskie -13 Niedziela Zwykła-27.06.2021-B

 

1                   W związku z pożarem, który w minioną sobotę wyrządził ogromne zniszczenia w Nowej Białej k. Nowego Targu (spłonęło ponad 40 budynków) – dzisiaj po wszystkich Mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych które zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas naszej diecezji.

 

 

 

2                   Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo czerwcowe na godz. 16.30 a następnie bezpośrednio po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza Święta.

 

 

 

3                   W poniedziałek Wsp. Św. Ireneusza, BM

 

 

 

4                   We wtorek (29.06.2021)Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka przeznaczona jest na działalność Stolicy Apostolskiej. „Świętopietrze”. Msze Święte o godz. 7.00, 18.00 w kościele parafialnym oraz o godz. 17.00 na Dworzysku

 

 

 

5                   W środę zakończenie nabożeństw czerwcowych - serdecznie zapraszam.

 

 

 

6                   W sobotę (3 lipca)Święto Św. Tomasza Apostoła.

 

 

 

7                   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek-Msza św. na Dworzysku o 17.00, piątek i sobota miesiąca oraz pierwsza niedziela miesiąca (zmiana tajemnic różańcowych).

 

 

 

8                   W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych od 8.30 których prosimy zapisać w zakrystii. Do spowiedzi zapraszamy od 6.30 rano oraz od 17.00 po południu. Po mszy świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.15. podobnie i w sobotę, tak, jak to mamy w zwyczaju. W pierwszy piątek miesiąca kancelaria będzie nieczynna.

 

 

 

9                   Zapraszamy do odebrania prasy katolickiej.

 

 

 

10              Uprzejmie dziękuję i Bóg zapłać wszystkim za finansowe wsparcie w utrzymaniu naszych świątyń i naszej parafii.

 

 

 

11              Wszystkie intencje mszalne na obecny tydzień wywieszone są w gablotach przy kościele oraz zostały umieszczone na stronie internetowej parafii.

 

 

 

12              Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli.

 

 

13.    NARODOWY SPIS LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

 

W związku trwającym od 1 kwietnia 2021 r. Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, zachęcamy Państwa do podjęcia kolejnych wspólnych działań mających na celu promocję oraz upowszechnianie informacji związanych z tym wydarzeniem. 

 

Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od milionów Polaków – w tym od nas samych – poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Dzięki temu lepiej poznamy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się w codziennym życiu.

 

Spis przeprowadzany jest w gospodarstwach domowych i jest on obowiązkowy.

 

Na stronie spis.gov.pl od 1 kwietnia dostępny jest formularz spisowy do samospisu.

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -12 Niedziela Zwykła-20.06.2021-B

 

 

 

1.        Zgodnie z decyzją podjętą przez Konferencję Episkopatu Polski z dniem 20 czerwca 2021 r. Ks. Bp Jan Wątroba odwołuję obowiązującą do tej pory w Diecezji Rzeszowskiej dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane.

 

 

 

2.      Od przyszłej niedzieli 27.06 nie będzie Mszy świętej o godz. 13.00

 

 

 

3.     Witamy w naszej parafii ks. Ryszarda Pallotyna i prosimy o wsparcie jego dzieła, które chroni życie poczęte.

 

 

 

4.     Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo czerwcowe na godz. 16.30 a następnie bezpośrednio po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza Święta.

 

 

 

5.     W poniedziałek wsp. Św. Alojzego Gonzagi, Z

 

 

 

 

 

6.     W czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00; 11.00; 18.00 a na Dworzysku o godz. 17.00.

 

 

 

7.     .        Zapraszamy w czwartek 24.06. wszystkie dzieci i młodzież na Mszę świętą  na zakończenie roku szkolnego o godz. 18.00, aby wspólnie podziękować za miniony rok szkolny i prosić o dobre i bezpieczne wakacje. Od godziny 17.00 możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

 

W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 

 

8.     W ubiegłą Niedzielę do puszek młodzież zebrała 12 766zł, ponadto indywidualne ofiary na konto i w kopertach wyniosły 12 140zł . 

 

Ks. Tomasz Ryczek jest bardzo wdzięczny i dziękuję za okazane wsparcie  remontu Naszego Domu Rekolekcyjnego.

 

Ks. Tomek zaprasza również młodzież na jednodniowy rajd pieszy na rozpoczęcie wakacji w sobotę 26.06.2021
Zapisy bezpośrednio u niego.
nr. tel. 724 760 750

 

 

 

9.     Zapraszamy do odebrania prasy katolickiej.

 

 

 

10.  Uprzejmie dziękuję i Bóg zapłać wszystkim za finansowe wsparcie w utrzymaniu naszych świątyń i naszej parafii. Wszystkie intencje mszalne na obecny tydzień wywieszone są w gablotach przy kościele oraz zostały umieszczone na stronie internetowej parafii.

 

7.           Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -11 Niedziela Zwykła-13.06.2021-B

1.           Dzisiaj Uroczystość Św. Antoniego z Padwy, KD.

2.           Dzisiaj dzień modlitw w intencji Kościoła, Ojca św. i Ojczyzny, po południu o godz. 16.00 nabożeństwo Fatimskie, a po nabożeństwie Msza św.

3.           Biskup Ordynariusz zezwolił na przeprowadzenie w parafiach zbiórki do puszek na wsparcie prowadzonego remontu Domu Diecezjalnego KSM w Rzeszowie. Zbiórka odbędzie się dzisiaj w niedzielę, 13 czerwca 2021 r.

4.           21 czerwca Koło Misyjne organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę i do Sanktuarium w Gidlach

5.           W poniedziałek wsp. Bł. Michała Kozala, BM.

6.           W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca-nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

7.           W przyszłą niedzielę będziemy gościć ponownie ks. Ryszarda Halbę, Pallotyna. Wygłosi do nas kazania i prosi o wsparcie dla organizacji Pro-Life.

8.           Zapraszamy do odebrania prasy katolickiej.

9.           Uprzejmie dziękuję i Bóg zapłać wszystkim za finansowe wsparcie w utrzymaniu naszych świątyń i naszej parafii. Wszystkie intencje mszalne na obecny tydzień wywieszone są w gablotach przy kościele oraz zostały umieszczone na stronie internetowej parafii.

10.         Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie -10 Niedziela Zwykła-06.06.2021-B

1.           Dzisiaj po Mszy Świętej o 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja z racji Oktawy Bożego Ciała. W czasie procesji odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego. Po południu Msza św. o godz. 16.30.

2.           Dzisiaj na Dworzysku Msza święta pierwszokomunijna o godz. 12.00. Do Komunii świętej przystąpią dzieci ze Szkoły Kraina Uśmiechu.

3.           W Oktawie Bożego Ciała codziennie po wieczornej Mszy świętej odbywa się procesja wokół Kościoła. Zachęcamy do wzięcia udziału rodziców z dziećmi.

4.           We wtorek (8.06) Wsp. Św. Jadwigi Królowej.

5.           W czwartek (10.06) zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków, ziół i specjalne błogosławieństwo dzieci.

6.           Przypominam, że w okresie wakacyjnym nie będzie Mszy świętej o 13.00.

7.           W piątek (11.06)Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte zostaną odprawione o godz. 7.00; 11.00; 18.00 a na Dworzysku o godz. 17.00.

8.           W sobotę Wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

9.           W niedzielę 13 maja po południu o godz. 16.00 nabożeństwo Fatimskie, a po nabożeństwie Msza św.

10.         KSM Diecezji Rzeszowskiej organizuje obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Desznicy, Lipinkach i Krynicy Górskiej. Można się zapisywać na stronie internetowej.

11.         W przyszłą niedzielę w ramach ogólnodiecezjalnej kwesty odbędzie się zbiórka do puszek na remont naszego Domu Rekolekcyjnego im. Błogosławionej Karoliny Kózkówny. Ks. Tomasz Ryczek prosi o wsparcie tego dzieła. W domu oprócz rekolekcji diecezjalnych nadal odbywać się będą spotkania grup parafialnych oraz będzie funkcjonował Dzienny Dom pobytu dla osób starszych z rejonu Przybyszówki.

12.         21 czerwca Koło Misyjne organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę i do Sanktuarium w Gidlach

13.         Zapraszamy do odebrania prasy katolickiej.

14.         Uprzejmie dziękuję i Bóg zapłać wszystkim za finansowe wsparcie w utrzymaniu naszych świątyń i naszej parafii. Wszystkie intencje mszalne na obecny tydzień wywieszone są w gablotach przy kościele oraz zostały umieszczone na stronie internetowej parafii.

15.         Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Najświętszej Trójcy-30.05.2021-B

1.           Po południu zapraszam na nabożeństwo majowe o godz.16.00 a następnie na Mszą świętą. W poniedziałek ostatnia majówka w tym roku-zapraszam. Po mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie grupy ekonomicznej Rady Parafialnej i Sekcji Ekonomicznej.

2.           Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe z Wystawieniem najświętszego Sakramentu i Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego.

3.           W środę (2 VI) święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Rzeszowie. W dniu 2 czerwca 2021 r. (środa) przypada 30-ta Rocznica IV pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski, podczas której odwiedził także Rzeszów. W Rzeszowie papież ogłosił błogosławionym Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara.

4.           W środę spowiedź od 17.00 przed Uroczystością Bożego Ciała, a po wieczornej Mszy świętej na 18.45 zapraszam ministrantów i lektorów na spotkanie.

5.           W czwartek Uroczystości Bożego Ciała, a następnie Oktawa Bożego Ciała. Proszę przygotować cztery ołtarze, jak w ubiegłym roku (1 ołtarz przy Domu Sióstr-Siostry, 2 ołtarz na Parkingu-Akcja Katolicka, Caritas, 3 ołtarz-przy Domu Rekolekcyjnym - Oaza, KSM, Schola, Lektorzy, 4 ołtarz - Róże Różańcowe).

6.           Bardzo proszę Straż Pożarną o pomoc w zabezpieczeniu Uroczystości Bożego Ciała.

7.           W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

8.           Spowiedź święta przed każdą mszą. Spowiedź święta w pierwszy piątek miesiąca od 6.30 rano oraz od 17.00 w kościele parafialnym.

9.           Prosimy w Zakrystii zapisywać chorych, których odwiedzimy z Najświętszym Sakramentem w pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.30.

10.         W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych po mszach świętych według stałego harmonogramu.

11.         TVP Rzeszów przygotowała 2 filmy dokumentalne. Pierwszy z nich to film zatytułowany „30 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Rzeszowie. Zostanie on wyemitowany we wtorek, 1 czerwca br., o godz. 19.30. Natomiast drugi film to film o księdzu infułacie Józefie Sondeju zatytułowany „Patriarcha naszych czasów”. Zostanie on wyemitowany w czwartek, 3 czerwca br., o godz. 17.30. Zachęcamy do obejrzenia w/w filmów.

12.         Zapraszamy do odebrania prasy katolickiej w zakrystii.

13.         Uprzejmie dziękuję i Bóg zapłać wszystkim za finansowe wsparcie w utrzymaniu naszych świątyń i naszej parafii. Wszystkie intencje mszalne na obecny tydzień wywieszone są w gablotach przy kościele oraz zostały umieszczone na stronie internetowej parafii.

14.         Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli.

 

Ogłoszenia duszpasterskie-Niedziela Zesłania Ducha Świętego-B-23.05.2021r.

 

1.    Dziś kończy się Okres Wielkanocny. Po południu zapraszam na nabożeństwo majowe o godz. 16.00 a następnie na Mszą świętą. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła i dzień modlitw za Kościół w Chinach. Msze święte zostaną odprawione o godz. 7.00; 11.00; 17.00 na Dworzysku i o 18.00 w kościele parafialnym.

 

2.    Dzisiaj gościmy w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki-p. Marka Kędziorka, który poprzez słowo świadectwa, wystawę przybliży nam Osobę i nauczanie Męczennika naszych czasów.

 

3.    Jeszcze raz składam serdeczne Bóg zapłać za projekt i wykonanie obejścia kościoła. Składam te podziękowania Pani Małgorzacie Czyż Pałęckiej, Panu Andrzejowi Kozłowskiemu za pomoc, natomiast Panu Dariuszowi Pastule i Panu Rafałowi Machosiowi za przywiezienie kamienia.

 

4.    W środę wsp. Św. Filipa Nereusza, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Adoracja o godz. 17.30 potem majówka i msza święta.

 

5.    W sobotę wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dz.

 

6.    W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

7.    LSO prowadzi zapisy na turnusy wakacyjne www.lso.rzeszow.pl/lso-db

 

8.    Pandemia zablokowała możliwości wielu spotkań. Dlatego zapraszam na plebanię w poniedziałek na godz.19.00 na spotkanie przedstawicieli rady parafialnej w sprawach związanych z termomodernizacją budynków parafialnych. Sprawa jest dość pilna i poważna. Jeżeli nie podejmiemy odpowiednich decyzji możemy utracić możliwości dofinasowania.

 

9.    Proszę o zorganizowanie się grup i przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Proszę przygotować cztery ołtarze, jak w ubiegłym roku (1 ołtarz przy Domu Sióstr-Siostry, 2 ołtarz na Parkingu-Akcja Katolicka, Caritas, 3 ołtarz-przy Domu Rekolekcyjnym- Oaza, KSM, Schola, Lektorzy, 4 ołtarz- Róże Różańcowe).

 

10.                      Straż Pożarną proszę o pomoc w zabezpieczeniu Uroczystości Bożego Ciała.

 

11.                      Poprosiłem dwie firmy o wycenę zrobienia chodnika na cmentarzu w części w której chowamy obecnie zmarłych i o wycenę położenie asfaltu od kościoła do cmentarza. Poprosiłem również o zaprojektowanie i wycenę grobowca dla proboszczów przy kaplicy.

 

12.                      Uprzejmie dziękuję i Bóg zapłać wszystkim za finansowe wsparcie w utrzymaniu naszych świątyń i naszej parafii. Wszystkie intencje mszalne na obecny tydzień wywieszone są w gablotach przy kościele oraz zostały umieszczone na stronie internetowej parafii.

 

13.                      Życzę Wam wszystkim błogosławionej niedzieli.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie-7-Niedziela Wielkanocna-B-16.05.2021r.

1.           Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, równocześnie zapraszam na majówkę o godz. 16.00, a następnie zostanie odprawiona msza św. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na działalność Radia Via.

2.           Grupy, które będą przygotowywać ołtarze na Boże Ciało proszę o kontakt ze mną po mszy świętej dzisiejszej lub następnej niedzieli.

3.           W dzisiejszą niedzielę wracamy do odprawiania mszy św. dla dzieci o godz. 13.00 w kościele parafialnym.

4.           W czwartek 21. rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Jana Ordynariusza naszej diecezji (20 V 2000 r.). Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.

5.           W środę dziewiętnasty dzień miesiąca-nowenna ku czci św. Bpa Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Karoliny Kózki.

6.           W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

7.           W sobotę (22 V) o godz. 10.00 w Katedrze-święcenia prezbiteratu.

8.           W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego.

9.           W niedzielę 23 maja będziemy gościć w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki-p. Marka Kędziorka,  który poprzez słowo świadectwa przybliży nam Osobę i nauczanie Męczennika naszych czasów. Przez cały dzień będzie można obejrzeć w naszym kościele przejmującą wystawę o ks. Jerzym ,a po każdej Mszy św. przy wyjściu będzie można też nabyć komplet płyt z oryginalnym nagraniem kazań bł. ks. Jerzego." Szczególną cecha tej wystawy i jej wielką wartością jest obecność na jej planszach doskonale dobranych cytatów: wypowiedzi fragmentów wspomnień i homilii Męczennika naszych czasów.

Te jego słowa, pomimo upływu lat nie zatraciły swej mocy!

Wystawa skupia się tematycznie na posłudze duszpasterskiej księdza Jerzego w środowisku ludzi pracy. Plansze pogrupowano w 4 rozdziałach:

"Życie", "Zabójstwo", "Pogrzeb" i "Pamięć".

 

 

W imieniu Rady Osiedla, ogłaszam możliwość uzyskania dofinansowania na wymianę starego kotła węglowego na kocioł nowej generacji lub na kocioł gazowy. Proszę zapoznać się z ulotkami.

 

 

10.         Składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły z ul. Dębickiej za sprzątanie kościoła parafialnego a Siostrom za jego ubranie. Dziękuję również za ofiarowanie kapy liturgicznej do celebracji nabożeństw.

11.         Bóg zapłać jeszcze raz rodzicom młodzieży, która ponad tydzień temu przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania i rodzicom, których dzieci przystąpią dzisiaj do pierwszej Komunii świętej  ze „Szkoły Kraina Uśmiechu” za ofiarowanie do Kościoła parafialnego monstrancji i kustodii. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na Dworzysku i za wystrój Kościoła na I Komunię, który jest dziełem Sióstr.

12.         Bóg zapłać za projekt i wykonanie obejścia kościoła. Składam te podziękowania Pani Małgorzacie Czyż Pałęckiej, Panu Andrzejowi Kozłowskiemu za pomoc, natomiast Panu Dariuszowi Pastule i Panu Rafałowi Machosiowi za przywiezienie kamienia.

13.         Uprzejmie dziękuję i Bóg zapłać wszystkim za finansowe wsparcie w utrzymaniu naszych świątyń i naszej parafii. Wszystkie intencje mszalne na obecny tydzień wywieszone są w gablotach przy kościele oraz zostały umieszczone na stronie internetowej parafii.

14.         Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie-6-Niedziela Wielkanocna-B-09.05.2021r.

 

1.    W dzisiejszą niedzielę tj. 9 maja nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 z przyczyn duszpasterskich (dla dzieci). Intencja tej Mszy św. przeniesiona jest na godz. 11.00. Na godz. 16.00 zapraszam na majówkę. Msza święta zostanie odprawiona bezpośrednio po majówce.

 

2.    W poniedziałek, wtorek i środę(11, 12, 13), wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje.

 

3.    W czwartek nabożeństwo Fatimskie o 18.00 a po nim msza święta.

 

4.    W piątek Święto Św. Macieja Apostoła. W piątek rozpoczyna się Nowenna prze Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

5.    W niedzielę 16 maja o godz. 11.00 Msza święta rocznicowa w intencji dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 10 z ul. Dębickiej

 

6.    Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka przeznaczona jest na działalność Radia Via.

 

7.    Proszę myśleć już i przygotować się do procesji i ubrania ołtarzy na Boże Ciało według stałych grup.

 

8.    Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zorganizowanie sprzątania kościoła i za ofiarę w postaci kapy do celebracji nabożeństw. Bóg zapłać rodzicom młodzieży, która wczoraj przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania i złożyli się wraz  z rodzicami, których dzieci przystąpią do  pierwszej Komunii świętej  ze „Szkoły Kraina Uśmiechu” za ofiarowanie do Kościoła parafialnego monstrancji i kustodii.

 

9.    Pragnę podziękować firmie Pana Andrzeja Szeteli za wyczyszczenie na Dworzysku fasady kościoła i umycie karczerem okien, a Panu Kacprowi Gradowi-darczyńcy, za zorganizowanie tego przedsięwzięcia.

 

10.                      W najbliższym czasie będziemy kłaść kostkę na cmentarzu. Wszystko zależy od pozyskania firmy, od pogody i od ceny.

 

11.                      Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy wszystkich osób chętnych na kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych, który odbędzie się w dniach 11-14 maja 2021 roku w sali D2.2 z zachowaniem wszelkich zasad obowiązującego reżimu sanitarnego. Rozpoczęcie we wtorek 11 maja 2021 roku o godzinie 16.00.

 

12.                      Uprzejmie dziękuję i Bóg zapłać wszystkim za finansowe wsparcie w utrzymaniu naszych świątyń i naszej parafii.

 

13.                      Wszystkie intencje mszalne na obecny tydzień wywieszone są w gablotach przy kościele oraz zostały umieszczone na stronie internetowej parafii.

 

14.                      Życzmy parafianom i wszystkim obecnym błogosławionej niedzieli.