Ogłoszenia duszpasterskie-1 Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021.

 

1.    Po południu zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym, a następnie zostanie odprawiona msza św. W czasie nabożeństwa Gorzkich Żali będziemy zbierać składkę na kwiaty do Grobu Bożego.

 

2.    W poniedziałek św. Katedry św. Piotra Apostoła.

 

3.    W każdy Piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00 na Dworzysku, jeżeli frekwencja będzie taka, jak w ubiegłym tygodniu a po odprawieniu Drogi Krzyżowej zapraszamy na mszę św. Równocześnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w kościele parafialnym, a po niej msza św.

 

4.    Jeżeli rodzice zadecydują to jesteśmy gotowi odprawić nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w kościele parafialnym o godz. 17.15 w każdy piątek Wielkiego Postu. Wtedy Kancelaria parafialna będzie nieczynna z wyjątkiem spraw pogrzebowych.

 

5.    W następną niedzielę po mszy św. o godz. 13.00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze SP Nr 10 z ulicy Dębickiej i tych rodziców, którzy zadecydowali, że ich dzieci będące z naszej parafii, a uczące się w szkołach poza naszą parafią, chcą przystąpić u nas do I Komunii świętej.

 

6.    W II niedzielę Wielkiego Postu, 28.02.2021 r. pod hasłem „Żyjmy Eucharystią” obchodzić będziemy Niedzielę „Ad Gentes”. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji organizujemy zbiórkę do puszek na ten cel.

 

7.    Czekają nas poważne remonty dachów na obydwu kościołach. Dachy przeciekają w kilku miejscach. Niestety, to wynik wieluletnich zaniedbań. W związku z tym powstała sugestia ze strony parafian, aby rodziny składały na remonty, a czeka nas ich sporo, ofiary w postaci 30 zł miesięcznie. Proszę to rozważyć. Żadna rodzina nie jest do tego zmuszona.

 

8.    Chcę zaznaczyć, że w związku z napisaniem przeze mnie projektu termomodernizacyjnego otrzymaliśmy wsparcie finansowe na remont budynku parafialnego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w wysokości do 100.000 zł.

 

9.    Czekam na informacje z Narodowego Funduszu w sprawie termomodernizacji dwóch świątyń: na Pustkach i Kościoła parafialnego.

 

10.                      Zachęcamy do składania jałmużny do skarbonek wielkopostnych, które znajdują się przy wyjściu z kościoła.

 

11.                      Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii 18 marca tj. w czwartek o godz. 18.00 mszą świętą przed V Niedzielą Wielkiego Postu. Program rekolekcji zostanie podany w najbliższym czasie.

 

12.                      Uprzejmie proszę rozsądnie zaplanować przystąpienie do sakramentu spowiedzi świętej, by nie odkładać go na ostatnie dni przed świętami wielkanocnymi i nie tworzyć kolejek. Będziemy spowiadać codzienne poza niedzielą w następujących godzinach: 6.30 -7.00 oraz od 17.30 -18.00 oraz po mszy świętej, jeżeli będzie taka konieczność. Spowiedź święta będzie miała miejsce również w czasie rekolekcji wielkopostnych.

 

13.                      Składam wyrazy wdzięczności za ofiarne wspieranie parafii. Wszystkie intencje mszalne na obecny tydzień wywieszone są w gablotach przy kościele i zostały umieszczone na stronie internetowej parafii.

 

14.                      Rozpoczynając Wielki Post proszę, abyście okazywali szczególną życzliwość, miłosierdzie wobec sąsiadów, ludzi starszych, chorych, potrzebujących. Trzeba o nich pamiętać i nie zamykać oczu na najbliższych i ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy. Niech Matka Najświętsza ma nas w swej opiece i wszystkich potrzebujących.

 

15.                      Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej i dobrej niedzieli.