Prośba do parafian kościoła pw. św. Mikołaja w Rzeszowie

Drodzy Parafianie!!!

 

Serdeczna prośba!

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą do moich parafian z parafii pw. Św. Mikołaja w Rzeszowie

 

27 czerwca bieżącego roku miała miejsce nieprawdopodobna powódź w okolicach Jasła i powiaty jasielskiego.

 

Wiele miejscowości potwornie ucierpiało. Mieszkańcy tych miejscowości  w 20-30 minut stracili prawie wszystko co posiadali.

 

Do takich miejscowości należy Trzcinica, moja rodzinna parafia. Jestem tam z nimi codziennie i pomagam. Wracam do Rzeszowa codziennie, aby pełnić obowiązki duszpasterskie. Dlatego w Imieniu moich Rodaków z Trzcinicy, zwracam się z prośbą o wszelkiego rodzaju pomoc.

 

Niech to będą środki czystości, ubrania, buty, tzw. ciuchy, żywność, woda. Sami dobrze wiecie, co w takiej sytuacji jest konieczne. Niech nasza pomoc będzie gestem solidarności z potrzebującymi. W naszej parafii pw. Św. Mikołaja działalność koordynuje Parafialny Zespół Caritas. Za wszelką pomoc składam serdeczne Bóg zapłać. Niech Wam Pan Bóg błogosławi.

 

Ks. dr hab. Prof. UR Adam Podolski

 

Proboszcz